Повернутися назад Роздрукувати

"Приємно, що Лиманська районна адміністрація нас не просто чує, а й прислухається", - Наталя Соколова

"Приємно, що Лиманська районна адміністрація нас не просто чує, а й прислухається", - Наталя Соколова

  У програмі «5 Днів» Марина Жуковська спілкується з Наталією Вікторівною Соколовою, начальником відділу культури та туризму Лиманської райдержадміністрації.


  - Яке місце сьогодні у районі відводиться культурі? Як відомо, на культурні заходи грошей завжди не вистачає, як у Вас?

  - Надзвичайно приємно, що питання культури є актуальним. Ми не вперше чуємо про фінансування культурних заходів за остаточним принципом. З гордістю хочу сказати, що підводячи підсумки 2018 року, ми довели, що культура Лиманщини сьогодні підтримується місцевою владою.

  Я хотіла коротко зупинитися на структурі культурного простору Лиманського району. Відділу культури та туризму підпорядковуються:

  • Лиманська музична школа;
  • Районний Будинок культури;
  • Чорноморська школа естетичного виховання;
  • Централізована бібліотечна система Лиманщини.

  У 2018 році практично 80% дітей, які приймали участь у різних музичних конкурсах, отримали нагороди. Це впливає на престиж району та мотивацію дітей.

  Для районного БК у 2018 році придбано саксофон та трубу, для народного колективу «Чародії» (існує понад 19 років). Це найсучасніші з подібних інструментів. Покращена матеріально-технічна база, придбані костюми. Ми поповнилися чотирма колективами.

Що стосується бібліотечної системи: працює 31 філія, придбано 11 комп’ютерів, підключено 10 бібліотек до інтернет мережі.


  - Тобто можемо сказати, що стався технічний прорив?

  - Населення вважає, що бібліотеки вмирають, але хочу запевнити у протилежному. Зважаючи на це, є така ідея, ініціатива зі створення електронного каталогу, для залучення дітей, молоді та дорослих.

  Для бібліотек, вперше, у 2018 році здійснено три закупівлі на загальну суму 382 000 грн. для поповнення книжкових фондів усіх бібліотек району. Це різнопланова література для усіх вікових категорій.

  Сьогодні для бібліотек придбано 24 обігрівача, для створення відповідних умов для робітників та відвідувачів.

Приємною є новина щодо розробки проекту мультімедійного простору у Лиманському районі у 2018 році, але нажаль його реалізацію закінчити не встигли. У 2019 році планується відкриття мультимедійного центру на базі бібліотеки у Доброславі. Сподіваємось, що спільна налагоджена співпраця буде здійснюватися із молодіжною організацією.

  Наприкінці 2018 року, були підведені культурні підсумки Лиманського району та винесення питання щодо преміювання обдарованих дітей. Прийнято рішення, що у кінці року, до 1 грудня подаються пакети документів дітей-переможців, для фінансового заохочення. Так у 2018 році було нагороджено 50 кращих дітей. Це породжує в дітей бажання працювати та отримувати матеріальне заохочення.


  - Ви ще начальник відділу туризму. Які туристичні перспективи Лиманського району?

  - У 2019 році Лиманський район обрано одним з пріоритетних районів для розвитку туристичного потенціалу у Одеській області у частині розробки програми щодо розвитку туризму. На території Лиманського району, у першу чергу, розглядається розвиток спортивного туризму.

У 2018 році було проведено: мотозаїзд, тріатлон та багато інших спортивних заходів.

  У Красносільці працює академія відпочинку, це водний відпочинок, будиночки біля ставка. У Визирці працює світлиця «Ластівка», на території Дофінівки – комплекс з декоративними рослинами. У Курісове закінчуються реставраційні роботи. Ще один об’єкт - 412-а батарея, сьогодні розробляються маршрути.

  У 2019 році, на території 412-ї батареї, плануємо провести масштабний дводенний фестиваль Лиманщини. Задіяні будуть мотоциклісти, джипери, велосипедисти.


  - Ваші побажання?

  - Якщо щось робити, то працювати по максимуму, або не братись зовсім. Ми якщо плануємо щось, то робимо все досконало, хоч, як би нам складно не було. Надзвичайно приємно, що Лиманська районна адміністрація нас не просто чує, а й прислухається. Це той орган, який постійно надає руку допомоги, як у фінансових питаннях, так і в організаційних.

Інтерв'ю провела Марина Жуковська.

Джерело