Повернутися назад Роздрукувати

На Тилігулі провели кільцювання птахів (фото)

На Тилігулі провели кільцювання птахів (фото)

  Тилігульський лиман наповнюється водою, внаслідок чого відновлюється і кормова база для птахів. Також почав змінюватися рельєф місцевості, завдяки чому хижаки втратили можливість доступу до місць гніздування птахів. Це стало запорукою росту збільшення чисельності та видового різноманіття орнітофауни.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський".

У нас в цьому році загніздилися понад п'ять колоній крячків, понад п'ять тисяч пар. Це все завдяки підвищенню рівня води лиману, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський".

На Тилігулі провели кільцювання птахів.   Багатство узбережжя Тилігульського лиману - понад 600 видів рослин. Це велика кількість рідкісних і зникаючих видів, занесених до Червоної книги України та Європейського червоного списку. Все це різноманіття постійно знаходиться у фокусі пильної уваги науковців.
На Тилігулі провели кільцювання птахів.  Кожен день багато кілометрів науковці регіонального парку проходяться пішки задля того, щоб спрогнозувати майбутнє регіонального ландшафтного парку.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський".

Ми займаємося моніторингом флори й фауни для того, щоб розуміти куди рухається вся ця формація. Оскільки птахи - це важлива індикаторна група, її на території парку кільцюють. Ми вивчаємо міграцію птахів через кільцювання. Завдяки кільцюванню ми з'ясували, що такий вид, як крячка, - зимує у нас, але гніздиться на півдні Африки. Тільки в одну сторону вона пролітає 9 тисяч кілометрів. Крячка річкова - це найдальший мігрант фауни України, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський".

На Тилігулі провели кільцювання птахів.  Тилігул - це унікальне місце концентрації птахів під час сезонних міграцій. Тут можна зустріти близько 270 видів пернатих. Загальна чисельність птахів, що зупиняються на прольоті в межах лиману та його узбережжя, іноді сягає 50 тисяч. Частина пернатих тут і зимує.
На Тилігулі провели кільцювання птахів.  Останнім часом екологи тут фіксують навіть рожевого пелікана - короля птахів.
На Тилігулі провели кільцювання птахів.  Поповнення лиману водою триває. Це дає надію на подальше відновлення біологічного різноманіття. Нинішні тенденції до вподоби науковцям. Вони чекають на перетворення регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" та його подальший екологічний розквіт.