Повернутися назад Роздрукувати

У Визирській громаді планують розвивати інклюзивну освіту (фото)

У Визирській громаді планують розвивати інклюзивну освіту (фото)

  Українські діти з особливими освітніми потребами мають повне право здобувати освіту в усіх навчальних закладах на законодавчому рівні. Також для цих дітей передбачена можливість запровадження дистанційної та індивідуальної форм навчання, отримання психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової допомоги, створення інклюзивних та спеціальних груп чи класів у загальноосвітніх навчальних закладах. Варто зазначити, що такий клас є й у Визирській школі.Валентина Харламбова, начальник відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради.

Нині вони навчаються в інклюзивних класах, відповідно до законодавства в них є асистент-вчитель, який отримує 20% до заробітної плати, й 20% отримує вчитель інклюзивного класу. Відповідно до положення маємо передбачити ресурсні кімнати або кімнати, які будуть направлені на розвиток таких дітей. Вони мають індивідуальну програму, - Валентина Харламбова, начальник відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради.

  Інклюзивне навчання має покращити шкільне середовище, забезпечити потреби всіх учнів з повагою до їхніх здібностей та можливостей. Головна мета, аби діти відчували себе комфортно у соціумі та розуміли: вони - частинка громади.Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.

Ми маємо можливість надавати таким дітям інклюзивну освіту. Це спеціальна освіта, яка підходить їхнім потребам. Нам потрібно дати їм максимальний соціальний розвиток як громадян нашої держави, бо їм важко. Важко не лише таким діткам, а і їх батькам. Таких дітей потрібно соціалізувати, забезпечити роботою, якщо це можливо. Ми не можемо бути байдужими до цих питань, потрібно їх спільно вирішувати, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.

  Приміщення, в яких займаються діти з особливими освітніми потребами, потрібно облаштувати так, аби вони були для них комфортними. Ще одна обов'язкова умова - додатковий персонал, тобто молодші вчителі. Також необхідне й спеціальне обладнання, аби діти могли розвиватися. В майбутньому, за необхідності, в кожному навчальному закладі Визирської громади створять спеціальні ресурсні кімнати.У Визирській громаді планують розвивати інклюзивну освіту.

В ресурсній кімнаті за необхідності можна займатися по спеціальних сходинках. Є сенсорний дощ чи сухий басейн, або дитина може просто посидіти й поспілкуватися. В ідеалі, в кожному закладі має бути така кімната, яка пристосована до потреб відповідної дитини, - Валентина Харламбова, начальник відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради.

  В освітянській програмі Визирської громади, котра була нещодавно представлена депутатському корпусу, прописали пункт про розвиток інклюзії в ОТГ.