- Сичавка прийняла рішення увійти до складу Визирської громади. Шлях цей був довгим і нелегким. Чому?
У всіх є свої інтереси. Наприклад, місто Южне, біля якого розташоване село Сичавка, було зацікавлено в його приєднанні.

Але наша позиція полягає в тому, що селу краще розвиватися об'єднуючись разом з іншими селами.Однак і Южному дійсно необхідні території для розвитку. З точки зору логіки, раціональним є об'єднання його з Новими Білярами, оскільки там розташований Одеський припортовий завод, який є міською територією, "Дельта Вілмар" і частина порту "Південний".

На зустрічі з мером Южного, Володимиром Новацьким, ми обговорювали можливості подальшої співпраці та склали план дій за цим питанням. Можлива взаємодія Визирської громади, міста Южне і Коблевого може бути заснована на вирішенні спільних для цих громад завдань. Наприклад, морське узбережжя, де необхідно провести берегоукріплювальні роботи, що підвищить привабливість цих територій забезпечить збільшення обсягів інвестицій у сфері рекреації й туризму. Тут існує безліч перспектив для співпраці з міською радою Южного.

Ми вже домовилися про створення спільної групи. До цієї роботи готові долучитися й народні депутати Степан Чернявський, Ігор Васильківський, який обирався від міста Южне, думаю, і депутат ВР від Коблевого буде готовий взяти в ній участь. Спільно ми продумаємо механізми ефективної співпраці за цим напрямком.

Тут перспективна рекреаційна зона: є дорога, є можливість створити протяжну набережну, збільшити кількість пляжів, щоб люди з усієї України приїжджали сюди відпочивати. Необхідно, звичайно, підвести всі комунікації, а потім створити сприятливі умови для розвитку туристичного бізнесу.

Крім того, тут є Тилігульський лиман, який зможе повністю відродитися завдяки реалізації відповідних екологічних програм державного та обласного рівнів. Є можливість поглибити канал, що з'єднує море з лиманом, зробити так, щоб там могли проходити прогулянкові катери. Тоді туристи зможуть безперешкодно приїжджати на відпочинок у довколишні села. Сам лиман і населені пункти, що розташовані на його узбережжі, оживуть. До Визирської громади почали приєднуватися села, розташовані уздовж лиману: Кордон і Калинівка, Сичавка з Кошарами. Любопіль, котрий вже входить до складу ОТГ, розташований біля лиману і також має серйозні перспективи для розвитку туристичної галузі. Це ще один напрямок роботи.

На лимані потрібно відродити рибальство: для цього повинна прибувати вода, потрібно зайнятися розробкою програм щодо розкриття річок, які раніше впадали в лиман, а також, можливо, буде необхідно додатково зарибнити лиман. Ймовірно, тут вдасться відродити й виробництво з перероблення риби, яке тут раніше було. Колись у Сичавці працювало рибопереробне підприємство. Можливо зараз і немає гострої потреби придумувати тут щось особливо нове, варто відродити те, що раніше тут вже успішно працювало. Отже, повертаючись до інтересів. З Южним ми вже йдемо до консенсусу.
У Лиманському районі далеко не всі хотіли, щоб Визирська громада вийшла з його складу і стала самостійною. Було бажання реалізувати стандартну схему: один район - одна громада. Я вважаю, ця схема виправдана, коли на місцях немає бізнесу й відсутня економічна активність. Були, мабуть, серед противників і люди, які прагнуть традиційно "підзаробити" на бюджетних коштах. Ми в громаді зробимо все, що від нас залежить, аби подібного не допускати, наша мета - прозорий бюджет, щоб люди розуміли, куди йдуть ці гроші. Бюджетні гроші заробляються бізнесом тут, і ми хочемо, щоб вони спрямовувались на розвиток цієї громади.