Повернутися назад Роздрукувати

У Фонтанську школу завітала відома українська поетеса Надія Мовчан-Карпусь (фото)

У Фонтанську школу завітала відома українська поетеса Надія Мовчан-Карпусь (фото)

  Поетеса Надія Мовчан-Карпусь вже не вперше приїжджає до учнів та педагогів Фонтанського НВК "ЗОШ I-III ступенів-гімназії". Тут навіть є її колишня учениця, а зараз вчитель-філолог Ганна Насіковська.

Вони гарні друзі. Й за 5 років, коли я стала директором, ми теж подружилися з письменницею. І ось, до Дня рідної мови, який у всьому світі відмічають 21 лютого, дуже гарно пройшов урок, в такий, дуже затишній атмосфері, що дуже гарно збігається з тематикою літератури рідного краю. В цьому році на зустрічі з Надією Михайлівною були 9-класники. Рік тому - поетеса завітала до середньої школи, до 7-класників, в позаминулому році - 5-й клас, раніше була зустріч з дітьми початкової школи, тобто увагою нашої талановитої землячки охоплені усі наші школярі, - Ірина Іванюк, директор Фонтанського НВК "ЗОШ I-III ступенів-гімназії".

  Тема уроку: "Україна, ти для мене диво". Цей урок за збірками Надії Мовчан-Карпусь "Батькова тополя" та "У краплі любові" готували та проводили два вчителі - Ганна Насіковська та Наталя Ясишена, і він проходив у двох класах - 5-му (9-му гімназійному) та 9-Б. Учні читали вірші поетеси-землячки про батьківщину у цілому та малу батьківщину - Одещину, Лиманський район. До цієї теми були представлені її вірші "Весна в Одесі", "За Любополем", "Світанок на Тилігулі" та "Припортовий завод".

  Діти розмірковували, що таке для них Батьківщина, говорили про види лірики, особливості громадянської сучасної лірики, підіймали тему виїзду співвітчизників за кордон в пошуках кращої долі. Але, як призналися педагоги, учні прийшли до думки, що можна і в рідній державі будувати своє майбутнє, і тоді людина не буде залишати свою домівку, країну й родину.

  Поетеса прочитала свою "Молитву за Україну". Вона ділилася світлинами з нещодавньої презентації своєї збірки "У краплі любові", розповідала, наскільки важко проходило її дитинство в багатодітній родині, про свій життєвий шлях, діти ставили питання, як вона стала поетесою, що спонукало, що надихає.

Надія Михайлівна була вчителькою Ганни Семенівни Насіковської. А вона, у свою чергу, була моєю вчителькою. Можливо колись й сьогоднішні діти в статусі вчителя будуть запрошувати нас на урок… В один з візитів діти прослухали вірш поетеси "Моя Фонтанка", й через три роки Ірина Олександрівна Свячена, наша музкерівник, написала музику до цієї поезії, і дівчатка - наш шкільний квартет "Гармонія" - заспівали зараз пісню про Фонтанку, дуже зворушливо. Я думаю, це може стати гімном нашої Фонтанки, - Наталія Ясишена вчитель-філолог української мови та літератури.

  Педагог додала, що гості так сподобалось виконання, що вона попросила дівчаток заспівати на біс.

Нагадуємо, вірші Надії Мовчан-Карпусь вивчають у школах та дитячих садочках по всій країні. Та мало хто знає, що ця творча особистість вже 20 років проживає у селі Любопіль.

  Народилася Надія Михайлівна у 1944 році у селі Журавка, що на Одещині. Батьки були вчителями. Після закінчення школи дівчинка пішла по слідах мами й тата: навчалася в Ізмаїльському педагогічному інституті. Закінчила його у 1965 році та відразу почала працювати у школі. Вірші, пісні та казки складає ще з самого дитинства. Велику любов Надія Михайлівна плекає до українського Кобзаря.

Автор: Дарина Французова.