Повернутися назад Роздрукувати

У Визирській ЗОШ намагаються підлаштуватися під можливості дітей й батьків (фото)

У Визирській ЗОШ намагаються підлаштуватися під можливості дітей й батьків (фото)

  У Визирській загальноосвітній школі, як і по всій країні, вчителі, крім прямого спілкування месенджерами за розкладом уроків, пропонують дітям онлайн уроки, які є на різних інтернет-ресурсах, як додатковий матеріал, що дозволяє розкрити тему всебічно. Налагоджена тут і дуже копітка робота стосовно забезпечення зв’язку, а точніше, навчання побудовано так, щоб охопити усіх дітей, в тому числі й з села Порт де є проблема з доступом в інтернет.Яна Куліченко, директорка Визирської ЗОШ.

Ми використовуємо різні, скажімо, стилі зв’язку, не тільки мобільний і інтернет. Підлаштовуємося під дітей, які програми у них працюють по яких ми можемо з ними зв’язатися, тобто це йде індивідуальна робота із кожною дитиною, - Яна Куліченко, директорка Визирської ЗОШ.

  Що стосується перевірки знань, то тут вчителя використовують різноманітні тести, онлайн платформи тощо.

Дуже важливо, що в цей час держава надає велику підтримку освітянській сфері. Є ютуб-канали, які створені спеціально для дітей. Це відкриті телеканали "Рада" і "Київ", де діти можуть переглядати програми. Наші учні про це сповіщені, вони переглядають відеоуроки, які надані державою і транслюються по цих каналах, - Яна Куліченко, директорка Визирської ЗОШ.

  Крім того, випускники, які в цьому році будуть здавати зовнішнє незалежне тестування, мають можливість підготуватися завдяки багатьом онлайн програмам. А ось для дітей початкових класів важливо використовувати наочний матеріал. Крім таких предметів як читання, мова або математика, у дітей дистанційно проводять і урок фізичного виховання.Алла Лисецька, вчителька початкових класів.

Ми можемо запропонувати діткам виконувати ранкову зарядку, або запропонувати у текстовому форматі, наприклад, картинки, де діти можуть подивитися, як виконувати ту, чи іншу вправу. Ми можемо запропонувати дітям разом з батьками знайти рухівки й виконати, наприклад, їх під музику, - Алла Лисецька, вчителька початкових класів.

  Вона підкреслила, якщо у класі діти всі на очах і можна бачити, хто що зробив, хто виконав завдання, хто справився, хто може товаришу допомогти, хто може вчителю допомогти, то дистанційно діти приступають до виконання завдань у різний час. Це додає складнощів у роботі. Але на навчанні не позначається.

  Попри те, що з 23 березня, відповідно до структури навчального року, почались канікули, але це час, коли можуть відпочити діти, а вчителя продовжують працювати й вдосконалювати освоєння сучасних методів дистанційного навчання. Крім того, під час вимушеного карантину, велика робота була проведена й з батьками.Валентина Харламбова, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради.

Без допомоги батьків, вчителі не зможуть повною мірою викласти матеріал, тому що батьки, займаючись з дітьми вдома, своєю чергою, розуміють усю ту колосальну працю вчителя. Тому на сьогодні відбуваються такі, я б сказала, взаємостосунки, взаєморозуміння вчителів і батьків, - Валентина Харламбова, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради.

  Досвід дистанційного навчання, саме в такому вигляді, є тут першим, але та робота, яку сьогодні роблять вчителі Визирської об’єднаної громади, щоб продовжувати надавати дітям нові знання, заслуговує на велику повагу.

Авторка: Стелла Дюар.