Повернутися назад Роздрукувати

Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)

Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)

  Як і повсюди по країні, прийомні депутата обласної ради Олега Кутателадзе та депутата Лиманської райради Віталія Кутателадзе, а також благодійного фонду імені Олексія Ставніцера знаходяться на карантині. Однак заяви тих людей, яким вкрай необхідна допомога на лікування, тут приймають та розглядають дистанційно.  Телефон, за яким необхідно звертатися в благодійний фонд за невідкладною допомогою в разі хвороби, - 093 369 67 08. При гострій потребі працівники фонду самі приїдуть, щоб оформити всі необхідні для отримання допомоги документи.  Крім того, працівники фонду розвозять по селах громади маски та рукавички для медичних працівників, а також дезінфекційні засоби для обробки приміщень медичних установ.  На заходи із запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 депутати Визирської сільради виділили 1 млн грн. Але поки ці кошти реально запрацюють, пройде деякий час.   Тому вже в день проведення сесії депутат обласної ради Олег Кутателадзе направив в амбулаторії та ФАПи Визирської сільради те, що найбільш гостро необхідно.Світлана Дідоводюк, депутат Визирської сільради від "Команди розвитку".

Всі ФАПи працюють в штатному режимі. Я думаю, що це не одноразова наша допомога від депутата облради медичним закладам Визирки, Любополя, Сичавки, Першотравневого, Трояндового, Курісового, Сербки, Калинівки, Кордону та Дмитрівки, - Світлана Дідоводюк, депутат Визирської сільради від "Команди розвитку".

  Світлані Дідоводюк, помічнику депутата обласної ради, набір для Визирської амбулаторії довелося передавати лікарям прямо в холі медзакладу, бо саме в цей час в його кабінетах проводилася дезінфекція.   А ось у селі Любопіль, в місцевому ФАПі, його завідувачка Лідія Назарук по-хазяйськи оглянула отримані речі та розповіла, чого ще дуже не вистачає її ФАПу - дистанційного термометра.   Дорослим та дітям температуру тут міряють ртутним приладом, що впливає і на швидкість, й на точність визначення температури, особливо у маленьких непосид. Та й в умовах карантину контактний термометр необхідно постійно дезінфікувати.  В амбулаторію Першотравневого Світлана Дідоводюк теж привезла два комплекти допомоги. Це саме густонаселене село та медичних працівників тут більше.   Суворий напис - "Карантин", на дверях амбулаторії, говорить про те, що кількість одночасних відвідувачів обмежена.Вадим Чекан, завідувач амбулаторії Першотравневого.

Зараз планові приймання скасовані, приймаємо тільки ургентних хворих, у кого температура або захворювання, які вимагають невідкладного лікування, - Вадим Чекан, завідувач амбулаторії Першотравневого.

  Він розповів, що кількість рукавичок та масок, які є в амбулаторії, не розрахована на роботу в умовах карантину, тому їх не вистачає. За стандартними показниками для всіх працівників амбулаторії їх необхідна кількість - 50 масок на день. 

Багато потрібно масок, наприклад, в понеділок у мене на прийманні було 10 осіб, які на лікарняному. Попри те, що ми відкриті тільки для жителів, які вимагають неокладного лікування, приймання у нас велике, сезонні ГРВІ ніхто не скасовував. В нас є протоколи щодо виявлення коронавірусу, про те як діяти в даній ситуації. До таких хворих ми не їдемо, а інформуємо районний Центр медико-санітарної допомоги та одразу викликаємо спеціалізовану швидку допомогу, - Вадим Чекан, завідувач амбулаторії Першотравневого.

Всі медичні установи Визирської об'єднаної громади працюють на повну, ось і ми зараз бачили, якщо людині потрібна допомога, вона її отримає, - Світлана Дідоводюк, депутат Визирської сільради від "Команди розвитку".

  Вона додала, що найближчими днями набори з медичними масками, рукавичками та засобами дезінфекції будуть доставлені й до інших медичних установ виборчого округу депутата обласної ради Олега Кутателадзе.

Авторка: Катерина Гончар.