Повернутися назад Роздрукувати

Створення РЛП "Тилігульський" запобігло занесенню певних видів птахів та рослин до Червоної книги (фото)

Створення РЛП "Тилігульський" запобігло занесенню певних видів птахів та рослин до Червоної книги (фото)

  Територіально ландшафтний парк "Тилігульський" розташований на межі Одеської та Миколаївської областей. Вже майже 25 років працівники заповідника охороняють не тільки унікальних представників флори й фауни, але і самі території. Мова йде про оспіваний в віршах і піснях український степ. Завдяки тому що частина цих степів входить в рекреаційну зону, ці землі залишилися не змінені й не стали територією сільськогосподарських потреб.

Це саме той степ, яким пишається Україна. Там ростуть унікальні рослини. Той же ковиль, тюльпан Шренка, предок декоративних тюльпанів, крокуси, і багато інших рослини характерних для степу, але які майже зникли, тому що зникає і степ, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський".

  Нині максимальна глибина лиману 21 метр. Його загальна довжина 60 км, а в найширшому місці лиман досягає 4,5 км.Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський".

Тилігульський лиман існує завдяки річці Тилігул, яка впадала в нього історично. Але відомі події призвели до того, що річка була забудована дамбами в багатьох місцях, плюс глобальні зміни клімату. Все це призвело до того, що він почав висихати. Для того щоб врятувати лиман, і виникла ідея тимчасово пов'язувати його з морем. Це сприяє заходу риби та відповідно виживанню птахів, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський".