Повернутися назад Роздрукувати

На Тилігульському лимані триває період гніздування птахів (фото)

На Тилігульському лимані триває період гніздування птахів (фото)

  Тилігульський лиман орнітологи називають своєрідним вокзалом для перелітних птахів. Це місце де пернаті можуть зупинитися, відпочити та летіти далі. Разом з цим деякі види птахів тут не тільки набираються сил, а й заводять потомство.

Це рай для птахів, тому що на Тилігульському лимані є різні ландшафти, острови, коси піщані, які дають притулок птахам. Наприклад, із загону ржанкообразних - це чайки, крячки, кулики. Верхів’я лиману, заросли очеретом, там в нас живуть чаплі декількох видів, камишніци, тобто різні геоботанічні зони привертають природно різні види птахів, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу РЛП "Тилігульський".

  Важливу роль у збереженні цього райського куточка для пташок зіграло створення каналу море-лиман. Наповнення водойми що пересихала дозволило врятувати безліч видів від вимирання.

Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу РЛП "Тилігульський".

Оскільки на Тилігульському лимані живуть водно-болотні види птахів здебільше, то для них вода - це плюс. Вона обводнює острови та коси. Туди не проходять хижаки, бродячі собаки з сіл, лисиці тощо. Останніми роками у нас з’явився навіть шакал, який теж відвідує острова. Тож чим більше води, тим краще для птахів. Вони ізольовані, вони відчувають себе тут у безпеці. Наповнення Тилігульського лиману зіграло позитивну роль у гніздуванні птахів, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу РЛП "Тилігульський".


  У наповненому лимані відновилося й підводне життя. Нині тут вже можна зустріти кілька десятків видів риб, ракоподібних, молюски та різноманітні види водоростей.

Авторка: Стелла Дюар.