Повернутися назад Роздрукувати

День вишиванки: роботи майстринь, які надихають зайнятися народним, але дуже сучасним видом творчості (фото)

День вишиванки: роботи майстринь, які надихають зайнятися народним, але дуже сучасним видом творчості (фото)

  В наш час завдяки сучасним технологіям придбати гарну вишиванку за невеликі гроші не складно. А ось вишита вручну сорочка тепер стає справжнім витвором мистецтва. Майстрині, які вміють вишити хрестиком є художниками декоративно-ужиткового мистецтва. Марія Попадюк родом з Івано-Франківської області, понад 30 років живе з чоловіком у Сичавці.

Марія Попадюк, майстриня, жителька Сичавки.

З самого раннього дитинства пам'ятаю, як в нашій хаті часто проводилися вечорниці. У моєї мами збиралися жінки, вони розмовляли, співали, і при цьому шили й вишивали одяг та все моє дитинство пройшло в таких працях, тому для мене вишивка то природне, - Марія Попадюк, майстриня, жителька Сичавки.

  У будинку Марії Попадюк рушники - традиційне оздоблення. Є дорогі серцю, зроблені її матір'ю, є і перші роботи самої Марії.

Марія Попадюк, майстриня, жителька Сичавки.

Це, наприклад, моя перша робота, в якому класі її зробила не пам'ятаю. Але рушники ми вишивали навіть коли корів пасли, ми ж сільські діти. Так що ми вміємо те, чому навчила нас мати, - Марія Попадюк, майстриня, жителька Сичавки.

  Марія Попадюк володіє різними видами вишивання. Вишиванка жива, тільки змінюється під впливом моди, стверджує майстриня.

Вишиваю хрестиком, гладдю, бісером. Зараз пішли нові сучасні вишиванки, сукні з широкими рукавами бохо, - Марія Попадюк, майстриня, жителька Сичавки.

   У Марії Миколаївни чотири дочки та п'ять онучок, тому є і кому шити гарний одяг з вишивкою, рушники на весілля вишивати та кого вчити цієї майстерності. Сама Марія Попадюк трепетно зберігає речі, які створила її мати. Роботи Марії Попадюк часто можна побачити на концертах творчої самодіяльності Сичавського будинку культури.

  У якості інтер’єрного декору у Сичавці полюбляють вишиті картини. Тетяна Колесник показала нам свої роботи у техніці вишивки бісером. Майстриня любить вишивати ікони та біблійні сюжети. На думку Тетяни Колесник така робота не тільки прикрасить будинок, але і наповнить його духовно.Тетяна Колесник, жителька Сичавки.

Мені дуже подобається вишивати. Нехай буде про мене така пам'ять для моїх дітей та онуків, що була в них така бабуся, - Тетяна Колесник, жителька Сичавки.

  Вишиває бісером й жителька Сичавки Ольга Ключко. Її роботи ввійшли до експозиції у місцевий Будинок культури, присвяченій Дню вишиванки. Ольга Ключко впевнена, створюючи свої роботи для дітей, вона створює для них материнські обереги.

Ольга Ключко, жителька Сичавки.

Дочка виходила заміж, захотілося їй рушники зробити, свекруха мені допомогла і так з її легкої руки почала я вишивати. Свої роботи я роблю для душі. Ікони весільні вишивала, народилися онуки, я їм подушечки в коляски вишивала, - Ольга Ключко, жителька Сичавки.

  Директор Сичавського будинку культури Олена Мальшакова вважає, що роботи місцевих майстринь повинні якомога частіше виставлятися в експозиціях. Приклад такої творчості завжди знайде своїх послідовників і традиції збережуться.

У нас в селі дійсно багато рукодільниць, найкраще вони помітні саме на День села, коли ми показуємо їх роботи, які навіть можна придбати. У Будинку культури ми проводимо традиційно виставку декоративно-ужиткового мистецтва на 8 березня. Звичайно, ми також завжди беремо участь у районних заходах, - Олена Мальшакова, директор Сичавського будинку культури.

Авторка: Катерина Гончар.