Повернутися назад Роздрукувати

У Визирській ОТГ планується проведення модернізації бібліотек (фото)

У Визирській ОТГ планується проведення модернізації бібліотек (фото)

  Бібліотека - центр культурного тяжіння села. Особливо для людей поважного віку. Сюди приходять не тільки за книгою, а й поспілкуватися, обговорити нагальні теми. Тетяна Невмержицька, в бібліотеку села Сичавка ходить з самого дитинства.

Тетяна Невмержицька, жителька села Сичавка.

Читаємо дуже багато. Це передалося нам з дитинства від батьків. Мій батько багато читав. Ми приходили до бібліотеки та брали книги пачками. Ми свої книги читали й ті, що батьки брали. У нас багато самотніх людей. У дітей своє життя, у нас своє, а хочеться спілкування. Тут ми розповідаємо новини, кулінарні рецепти, обговорюємо, як допомогти друзям, якщо це необхідно, - Тетяна Невмержицька, жителька села Сичавка.

  Фонд бібліотеки села Сичавка не надто великий, розповідає завідувачка Сичавської бібліотеки.

Тетяна Козарезнюк, завідувачка Сичавської бібліотеки.

Ми завжди виходимо з тих можливостей, які у нас є. Завжди знайдеться книга, яку ще не читали, а буває так що вже читали, але з великим задоволенням перечитують ще раз. У нас є багато класичної літератури. Ми дуже берегли ці книги та просили читачів вчасно повертати. Мало у нас сучасних романів, але вони мають попит, - Тетяна Козарезнюк, завідувачка Сичавської бібліотеки.

  Серед мешканців Сичавки, особливо пенсійного віку, є чимало поетів. Вони об'єдналися в літературний клуб під назвою "Джерело" за сприяння працівників Сичавської бібліотеки, та проводять творчі зустрічі в читальному залі закладу.

  Бібліотеки є практично у кожному населеному пункті, однак їх фонди не відповідають вимогам часу.

Марія Островська, завідувачка Любопільської бібліотеки.

Діти часто запитують довідкову літературу, атласи, енциклопедії дитячі. Коли пишуть реферати, вони часто просять історичну літературу. Наша наукова література для написання рефератів з біології та фізики взагалі 60-70 років, - Марія Островська, завідувачка Любопільської бібліотеки.

  Сьогодні в Любопільській бібліотеці налічується близько 14 тисяч книг. Фонд якщо й оновлюється, то здебільше завдяки подарункам меценатів. Таке становище не є нормальним. Щоб бібліотека була цікавою, вона повинна мати щось унікальне, чого не знайдеш в іншому місці. Бібліотека має стати центром культурного спілкування, де можна було б і обговорювати прочитане, вважає завідувачка Визирської бібліотеки Інна Пахольчук.

Інна Пахольчук, завідувачка Визирської бібліотеки.

Було б добре, якби бібліотека була обладнана читацьким залом, щоб комп'ютери стояли, щоб був підведений інтернет. Щоб людина могла прийти, сісти за комп'ютер та знайти потрібну їй інформацію. Добре, якщо є мультимедійна дошка, щоб дітям можна було показати ту чи іншу інформацію, - Інна Пахольчук, завідувачка Визирської бібліотеки.

  На перший квартал 2020 року у Визирській бібліотеці зареєстровано близько 350 читачів. Для села з населенням 1 700 осіб, це хороший показник. Що правда, читальний зал, в класичному його розумінні, існує тільки в бібліотеці села Першотравневе. Це дає можливість закладу проводити творчі вечори, літературні читання та зустрічі з авторами книг.

  Підтримувати у клієнтів сільських бібліотек постійний потяг до книги - це першочергове завдання реформи бібліотек, яку планує провести відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Визирської ОТГ у 2021 році.

Авторка: Катерина Гончар.