Повернутися назад Роздрукувати

Бібліотека Першотравневого чекає на перезавантаження (фото)

Бібліотека Першотравневого чекає на перезавантаження (фото)

  Бібліотекам потрібне повне перезавантаження, адже це побільшає у читацьких залах нових відвідувачів. Так вирішено у Визирській ОТГ, так вважають в Першотравневому.

  Сьогодні багато батьків скаржаться на те, що діти не хочуть читати. На думку Володимира Ковальчука, який довгі роки працював з дітьми, цю ситуацію можна виправити тільки якщо самі батьки почнуть читати, а діти будуть брати з них приклад.

Володимир Ковальчук, житель села Першотравневе.

Володимир Ковальчук, житель села Першотравневе
Якщо дітям читати казочки, віршики, мама якщо читає, то й дитина буде читати. Сьогодні розраховують на комп’ютер, а там в одне вухо влітає, з іншого вилітає.

  Володимир Ковальчук режисер за освітою, в молоді роки працював за фахом в різних селах тоді ще Комінтернівського району.

Володимир Ковальчук, житель села Першотравневе
Я був відповідальним за дитячий сектор. Ставили невеликі постанови, працювали в агітбригаді. Їздили по полях під час жнив, поки комбайнери обідають, потрібно за 15 хвилин видати їм порцію доброго гумору та інформації, щоб підняти настрій.

  Він сам є постійним відвідувачем місцевої публічної бібліотеки та вважає, що регулярне читання книг взагалі значно підвищує рівень культурного спілкування між людьми. Але на його думку, в селі не вистачає читацьких клубів, де жителі можуть зібратися та обговорити прочитані книги.

Володимир Ковальчук, житель села Першотравневе
Зустрічаєш в магазині однокласника і починаєш йому розповідати про нові книжки. Я вже сміюся, у нас вже не магазин, а хата-читальня. Якщо прочитав книгу цікаву, не можеш не поділитися з іншими. У мене дружина читає, мама читає, велика бібліотека в нас.

  У Першотравневій бібліотеці не можуть поскаржитися на відсутність читачів. У закладі їх зареєстровано понад 1 000 осіб, хоча тут визнають, що інтерес молоді до вічного джерела знань в останні роки значно поменшав. Цьому сприяє й застарілий бібліотечний фонд. Адже публічна бібліотека потребує чимало нових книг, за якими тут складено листи очікування від читачів.

Людмила Фірцак, завідувачка Першотравневої бібліотеки.

Людмила Фірцак, завідувачка Першотравневої бібліотеки
Люди чекають книги з історії, детективи, романи. Мало у нас книг за шкільною програмою. Тому люди чекають на них у черзі.

  Водночас роботі з дітьми в бібліотеці приділяється велика увага, тут проводяться спільні заходи з вчителями місцевої школи. Проте, каже керівниця, бібліотеці не вистачає повного перезавантаження, яке включає й оновлення фонду, й закупівлю оргтехніки та й просто ремонт приміщення, щоб сюди завжди приємно було прийти.

Авторка: Катерина Гончар.