Safety first — одне з найголовніших правил для співробітників ТІСа. Воно стосується абсолютно всіх технологічних процесів, включаючи захист співробітників від Covid-19, повідомляє пресслужба підприємства.
Щоб не допустити поширення коронавірусної інфекції на терміналах, ТІС впровадив безпрецедентні заходи безпеки, щоб знизити навіть мінімальний показник хворих. Зокрема, закуплено і будуть встановлені бактерицидні лампи в приміщеннях з найбільшою відвідуваністю людей. Також в кабінетах між робочими столами будуть встановлені фронтальні та бічні захисні перегородки. Весь цей час триває роз’яснювальна робота про те, як убезпечити себе від інфікування, і що робити при перших симптомах.

Фахівці з Академії сімейної медицини України підготували відповіді на найпоширеніші питання:
- Я боюся захворіти COVIDом. Що мені робити?
- Знайти сімейного лікаря, якому довіряєте. Якщо вже уклали декларацію, дізнайтеся графік роботи свого сімейного лікаря, і чи можна з ним зв’язатися в неробочий час.
- Одягайте маску в громадських місцях. І носіть її правильно: верхній край повинен знаходиться на носі, нижній — під нижньою щелепою. Маска повинна бути тільки ваша власна, суха і чиста. Багаторазові тканинні можна прати звичайним порошком в машинці або вручну, сушити на повітрі.
- Мийте руки. Після відвідування громадських місць і прогулянки на вулиці. Перед тим як надіти та зняти маску. Не чіпайте обличчя брудними руками, а також навчіть цього дітей.
- Не відвідуйте масові заходи, якщо ви не впевнені, що відстань між учасниками буде менше ніж 1,5 метра, приміщення буде постійно провітрюватися і всі будуть в масках.
- При кашлі та чханні прикривайте рот згином руки або одноразовою серветкою.
- Зробіть додаткові щеплення. Порадьтеся з сімейним лікарем з приводу додаткових щеплень, наприклад, від грипу і пневмокока.
- Я думаю, що захворів COVIDом. Що мені робити?
- Відзначте свої симптоми, які спостерігаєте у себе або своїх рідних, згідно з ілюстрацією.

- У мене був контакт з хворим COVIDом. Що мені робити?
- Якщо у вас був п’ятнадцятихвилинний контакт на відстані менше ніж 1,5 метра без масок з людиною, яка хворіє COVID-19 або має симптоми хвороби — самоізолюйтеся на 14 днів з дня першого контакту. Якщо у вас виникли симптоми, зателефонуйте сімейному лікарю. Якщо вони не з’явилися — ви можете повертатися до звичайного життя.
- У мене COVID. Що мені робити?
- Зберігайте спокій. Психічне здоров’я впливає і на ваш загальний стан.
- Займайтеся улюбленими справами, практикуйте дихальні вправи, відпочивайте.
- Уважно прислухаєтеся до потреб власного організму. Хочеться полежати, поспати або дозволити собі ласощі — зробіть це.
- Провітрюйте кімнату.
- Пийте 1,5 — 2 літри рідини в день. Бажано без цукру.
- Слідкуйте за температурою і рівнем кисню в крові.
- Якщо є сили — виходьте на вулицю на прогулянки. Не підходьте до людей ближче, ніж на 1,5 метра.
- Залишайтеся на самоізоляції. Повідомте всім, з ким мали близький контакт в день виникнення симптомів і за 1-2 дні до цього. Пам’ятайте: якщо навіть хтось захворіє після контакту з вами, це не ваша вина.
- Приймайте тільки ті ліки, які призначив лікар. Не займайтеся самолікуванням! Не просіть порад у ворожок, родичів, знайомих, які вже лікувалися від коронавірусу. Не використовуйте поради з соціальних мереж. Пам’ятайте, що цим ви можете завдати собі шкоди. Якщо ви вже самостійно почали приймати ліки — повідомте про це лікаря.
- Робіть тільки ті обстеження, які призначив лікар. Пам’ятайте, що кожен метод дослідження має похибку. Тому не витрачайте час і кошти без потреби. Не потрібно зайвий раз хвилюватися через помилково негативний або позитивний результат.