Повернутися назад Роздрукувати

Не всі учні в Калинівці мають змогу займатися дистанційно (фото)

Не всі учні в Калинівці мають змогу займатися дистанційно (фото)

  З початку карантину, що тривав в Україні з 8-го січня, всім навчальним закладам довелося перейти на дистанційну форму навчання. В цьому ж режимі проходили уроки й для 57 учнів Калинівської школи Визирської ОТГ.

Любов Захаревич, виконуюча обов’язки директора Калинівського НВК.

Любов Захаревич, виконуюча обов’язки директора Калинівського НВК

Сьогодні ми можемо порівняти дистанційне навчання, що проходить серед учнів Калинівської школи зараз, з першим навчанням в режимі онлайн, яке ми спробували в березні 2020 року. Торік для нас це був абсолютно новий формат. Звичайно ж, в якомусь плані було страшно, вчителі не все знали, і не все вміли. До теперішнього моменту ми вже навчилися працювати на різних онлайн платформах.

  Спочатку вчителі працювали, організовуючи конференції у Вайбері. Зараз же навчання проводиться ще й в таких онлайн платформах, як Zoom та Google Meet. Діти так само привчилися до нового формату уроків. Але дистанційне навчання завдало певні труднощі для жителів села, оскільки серед учнів є діти, які не мають змоги займатися дистанційно. Не всі забезпечені гаджетами, не у всіх є комп’ютери та мобільні телефони. У селі є багатодітні сім'ї. В одній з таких сімей 6 дітей, троє з них досягли шкільного віку. На всіх дітей в цій родині один мобільний телефон, розповіла Любов Захаревич.

  Для дітей, у яких не вийшло протягом дня вийти на зв’язок, складаються спеціальні завдання, які вчителі прописують у Вайбері. Також, за словами Любові Захаревич в Калинівці функціонують кілька інтернет-провайдерів. Через це спостерігається різна швидкість інтернету, і зазвичай вона у всіх низька. Тому жителі села хотіли б, щоб в їхньому населеному пункті встановили швидкісний кабельний інтернет.

Діана Тіосса, педагогиня-організаторка Калинівського НВК.

Діана Тіосса, педагогиня-організаторка Калинівського НВК

Під час уроків ми можемо зависати, бувають проблеми зі звуком, діти або не чують вчителів, або наші слова довго до них доходять. Все ж таки дистанційне навчання не таке ефективне, як уроки в школі, коли між педагогом і учнями є живе спілкування.

  Попри це, навчальна програма не змінюється і, працюючи на відстані, вчителі намагаються організовувати для дітей цікаві завдання. Наприклад, зараз тут дистанційно готуються до конкурсу під назвою «Космічні фантазії». З дітьми вже обговорені всі його умови. А до Дня соборності України серед учнів оголосили флешмоб.

  Що стосується ремонтних робіт в навчальних закладах Калинівки, в поточному році планують зробити в дитячому садку капітальний ремонт стін, підлоги і, по можливості, поліпшити систему опалення.

Микола Ткаченко, староста Калинівського старостинського округу.

Микола Ткаченко, староста Калинівського старостинського округу

У нашій школі теж є недолік, він особливо помітний в сніжну погоду. При капітальному ремонті даху не були передбачені стримувальні смуги для снігу, які сприяли б запобіганню утворення бурульок.

  Встановити снігозатримувачі на даху Калинівської школи планують у 2021 році.

Авторка: Тетяна Колєва.