Повернутися назад Роздрукувати

В пам'ять про трагедію єврейського народу

В пам'ять про трагедію єврейського народу

  Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

"Неможливо розповісти про геноцид, але і замовчувати його не можна".

Ці слова належать колишньому в’язню Освенцима Єлі Візелю.

  Загалом під Голокостом розуміється систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933–1945 років.

  Жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв у Європі, де разом з 4,5 мільйонами дорослих, було знищено 1,5 мільйона дітей. Однак це число є умовне, адже повного поіменного списку жертв цієї трагедії немає.

  За період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 1,5 мільйона євреїв та понад 4 мільйона українців та представників інших національностей.

  В Україні символом трагедії Голокосту став «Бабин Яр».

29-30 вересня 1941 року київські євреї були зібрані нацистами під приводом переселення й розстріляні в «Бабиному Яру». За донесенням німецького командування, за два дні кількість знищених євреїв склала 33771 чоловік.

За даними істориків за весь час німецької окупації у «Бабиному Яру» було розстріляно 90–100 тисяч людей, з них 65–70 тисяч євреїв.

Сьогодні, коли в світі неспокійно, коли в різних куточках планети йдуть криваві локальні війни, День пам'яті жертв Голокосту, це не тільки нагадування про історичну трагедію, але і попередження людству, що буває коли вчасно не зупинити агресора.