Повернутися назад Роздрукувати

У Визирській ОТГ поширюється тенденція розведення нутрій (фото)

У Визирській ОТГ поширюється тенденція розведення нутрій (фото)

  Нутрія — невеликий звір, зовні нагадує маленького бобра, в Україні вона вважається сільськогосподарською твариною, але в селах їх майже не розводять. Хоча ще 30 років тому ці тварини на селі були дуже поширені, для їх вирощування навіть будувалися великі ферми. Виробництво організовувалося здебільшого заради хутра, яке має декоративну привабливість, є зносостійким і коштує відносно недорого. Коли мода на шуби з нутрії дійшла кінця, їх перестали розводити.

  Володимир Рашкован, тваринник з Визирки, в ті часи теж сильно захоплювався нутрієводством, але потім припинив цю діяльність і ось останні сім років в його домогосподарстві знову з’явилися нутрії, так би мовити, для власного столу.

Володимир Рашкован, тваринник, зоотехнік.

Володимир Рашкован, тваринник, зоотехнік

Ніжне, шикарне м’ясо, його іноді порівнюють з яловичиною, так ось тут немає жорсткості та волокон, дуже ніжне м’ясо. Важливим є й те, що жир нутрії порівнюють з бобровим і його використовують для лікування людини при різних захворюваннях. М’ясо смачне у будь-якому вигляді: смажене, варене, шашлик і навіть копчене, дуже смачне.

  Володимир Рашкован розповів про те, що ті, хто хоч раз скуштував страви з нутрії, часто кардинально змінюють свою думку з приводу них. Сьогодні популярність нутрій повертається. Це пов’язане з тим, що її м’ясо цінний дієтичний, гіпоалергенний продукт, а розведення нутрій не викликає труднощів, бо тварини ці дуже рідко хворіють. Цей факт підтвердила місцева ветеринарна лікарка Ніна Велика.

Ніна Велика, завідувачка ділянки ветеринарної медицини у селі Визирка.

Ніна Велика, завідувачка ділянки ветеринарної медицини у селі Визирка

Вона не підлягає ніяким ветеринарним обробкам, ні щеплень, ні лікуванню. Ця тварина практично не хворіє. У нас навіть в планах не прописано жодних заходів щодо супроводу нутрій. Нутрії — це дуже чиста тварина, вона часто купається й навіть свою їжу миє перед вживанням.

  Найбільша турбота при розведенні нутрій, це створення міцного металевого вольєра на бетонному фундаменті, щоб тварини не розбіглися по окрузі, розповідає тваринник Володимир Рашкован.

Володимир Рашкован, тваринник, зоотехнік

Складність в тому, що клітка повинна бути міцною, тому що звірі гризуть, риють, вони здатні розламати все. Вода камінь точить, якщо нутрія здатна десь зачепитися хоча б одним кігтиком, завтра там буде яма.

  Володимир Пилипович вважає, що нутрії, за своєю суттю, привітні, спокійні, а головне — тихі тварини. Легко приручаються і швидко звикають до свого господаря.

  Нутрії мовчазні, але дуже рідко, в період ієрархічної побудови сім'ї, вони можуть покричати, що викликає більше здивування, ніж незручностей, розповідає тваринник.

  Звичайна сім’я нутрій складається з самця та 5-7 самок. При такій конфігурації спостерігається найбільш міцне потомство і частіший приплід. Самка в будь-якому разі доглядає за малюком, навіть якщо він не її, вона не віджене. У двомісячному віці малюків відокремлюють від самок і переводять на самостійне харчування. Корм складається з зерна, бобових та овочів, щоб нутрії не жиріли. Жирна нутрія приносить менше цуценят — 2-3. А якщо тримати їх в тонусі, то деякі можуть приносити до 11 малюків.

  Володимир Пилипович, зоотехнік за освітою, хоча вже і не працює за фахом, але залишається відданим своїй професії. У його господарстві є колекція декоративних птахів — це фазани, декоративні та м’ясні голуби та навіть зграя щиглів та чижів. Вся ця живність радує око і вирощує її Володимир Рашкован для краси, щоб більше її було у цьому світі.

Авторка: Катерина Гончар.