Повернутися назад Роздрукувати

Інна Колесник — майстриня декоративно-прикладного мистецтва з Красносільської ОТГ

Інна Колесник — майстриня декоративно-прикладного мистецтва з Красносільської ОТГ

  Багата на таланти українська земля. І у Красносільській громаді Одеського району їх також велика кількість. Хтось співає, хтось танцює, а є й майстри декоративно-прикладного мистецтва — наприклад, Інна Колесник. Ця тендітна дівчина є керівницею місцевої студії образотворчого мистецтва, займається з дітьми, а родзинкою її творчості є неймовірні картини, створені за особливою авторською методикою.

Інна Колесник, керівниця студії образотворчого мистецтва КЗ «Центр художньо-естетичного виховання Красносільської сільради».

Інна Колесник, керівниця студії образотворчого мистецтва КЗ «Центр художньо-естетичного виховання Красносільської сільради»

Особливість в тому, що до цього не використовували в мозаїці ювелірну смолу і вона не викладається на основу. Тому картину можна дивитися на просвіт як вітраж. Наприклад ця, зараз вона на темному фоні, а якщо її поставити на просвіт, вона заграє різноманітними кольорами.

  У своїх роботах Інна використовує скло, обрізки якого закуповує у вітражних майстернях, різноманітне каміння, іноді й матеріал, який знаходить на березі моря. Що стосується каміння, то його Інна використовує, особливо підбираючи до кожної картини своє.

Інна Колесник, керівниця студії образотворчого мистецтва КЗ «Центр художньо-естетичного виховання Красносільської сільради»

Захопилася темою мінералів, каміння, почала більше часу приділяти їх вивченню, їхніх властивостей. Напівдорогоцінне використовую каміння. Тут флюорит використовувала, там обсидіан з флюоритом, тобто різноманітне каміння. З них в мене інші роботи, мініатюри. Я зараз закінчила курси ювелірів і більше займаюся ювелірними маленькими роботами.

  Картини Інни прикрашають різні виставки. Окрім цього, зараз дівчина займається з дітьми в селі Іванове образотворчим мистецтвом, що надихає її допомагати розкривати юні таланти. За словами Інни Колесник, вона не закладає в дітей стереотипи, а надає їм можливість творчого самовираження. Не треба боятися білого паперу та щось зобразити на ньому.

  Сьогодні на базі комунального закладу «Центр художньо-естетичного виховання Красносільської сільської ради» працює десять студій та їх філій. Його головною метою є надати кожному жителю громади, як маленькому, так і дорослому, реалізувати свої творчі здібності.

Тетяна Габінська, керівниця відділу культури, молоді, спорту та туризму Красносільської сільської ради.

Тетяна Габінська, керівниця відділу культури, молоді, спорту та туризму Красносільської сільської ради

Пишаємося тим, що в нас працює студія гри на бандурі. Сьогодні на теренах колишнього Лиманського району у нас єдиних працює така студія. На базі Центру художньо-естетичного виховання працює вокально-інструментальний колектив, має звання народний, і ми маємо запрошення на фестиваль «Червона Рута». Це досить такий престижний конкурс, але у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, трошки відсовується. Але ми проводимо репетиції. Знаходимо нові моменти роботи з дітьми. Нам подобається працювати в такому форматі.

  Місцева влада, під керівництвом сільського голови Марини Архірій, націлена на те, щоб системно розвивати культурну складову життя Красносільської громади.

Авторка: Стелла Дюар.