Повернутися назад Роздрукувати

Паперові оси на Тилігулі — як виготовляють папір

Паперові оси на Тилігулі — як виготовляють папір

  Ні Тарас Шевченко, ні Олександр Пушкін, ні Вільям Шекспір, ні будь-який інший письменник чи поет не змогли б написати свої великі твори, якби не паперові оси. Річ у тому, що для будівництва гнізда паперові оси застосовують справжнісінький папір, «винайдений» ними за мільйони років до того, як людина навчилася писати, повідомив начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський» Ігор Гержик у Facebook.

  Паперовими цих ос називають за те, що процес виробництва паперу осами в принципі не відрізняється від того, який застосовують на паперових фабриках. Своїми щелепами оси відщеплюють волокна деревини і дрібно-дрібно перетирають їх, змочуючи клейкою слиною, і потім тонким шаром наносять на гніздо так, що після висихання виходить пухка паперова маса.

  На Тилігульському лимані паперові оси будують свої гнізда на степових ділянках прибережних схилів. Ці комахи є одними з ланок у ланцюзі біорізноманіття природи РЛП «Тилігульський».

  Нагадаємо, гніздування — найвідповідальніший період у житті птахів. В цей час перед пернатими стоїть багато природних викликів. Проте є фактори, з якими важко впоратися — це людина. 

  Фото: Ігор Гержик.