Для сучасного суспільства якісна та своєчасна інформація є однією з головних цінностей. Роль газет та інших друкованих видань у житті суспільства все ще важлива. Але зараз неабияку конкуренцію газетам і журналам складає вже навіть не телебачення, а інтернет. Саме з різноманітних інтернет-ресурсів сучасне покоління здебільшого дізнається про різні політичні, культурні, спортивні та наукові новини. Тому паперовим носіям інформації в реаліях сьогодення все важче витримувати конкуренцію з інтернетом. Великі друковані видання ще мають можливість виходити з мільйонними тиражами, а обласні чи районні газети здебільшого знаходяться на межі виживання.
Проте деяким з них все ж таки вдається утримуватися на плаву і радувати своїх читачів свіжим номером газети. Таким прикладом є районна газета «Слава хлібороба», яка дуже добре знайома жителям Визирської громади. Це видання було засновано в січні 1932 року. Єдина перерва у її виданні була тільки через війну, з 1941 по 1944 роки. Але сьогодні, коли в Україні йде страшна війна, редакція газети все одне продовжує працювати, завдяки підтримці інвесторів. Були певні проблеми з логістикою, але і їх вдалося вирішити.
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Ми на місці газету могли б робити, але ще є таке поняття, як логістика газети і розповсюдження. Наша газета зараз доставляється з Вінниці, що для багатьох дуже дивно. А нам дуже зручно, бо машина в четвер виїжджає з Вінниці, проїжджає по Миколаївській області, їде через Коблеве і біля Визирки о 9 годині ранку газета вже є. Ми можемо в середу надати останній матеріал, в четвер газета вже у Визирці.
Проте логістика не закінчується лише на Визирці. Газета «Слава хлібороба» розповсюджується по всім населеним пунктам громади. Її доставляють практично у кожний будинок.
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Схема така діє: газета доставляється до старостату, є одна людина у Дмитрівці, яка роздає цю газету практично у кожний будинок села. Так саме по Бутівці, по Причорноморському, яке має ще села Зоря Труда, Кінне, Степанівка, Нова Вільшанка, Міщанка і Порт, теж є люди — чотири чоловіки цім займаються. Так саме Любопіль і Калинівка. Таким чином газета розповсюджується.
З Визирською сільською радою у газети «Слава хлібороба» укладений договір про співпрацю. Підтримує газету й місцева громадська організація «Команда розвитку».
Афанасій Гайдаржі, головний редактор газети «Слава хлібороба»
Ми знайшли спільну мову із Віталієм Олеговичем Кутателадзе. Він каже, йому подобається «Слава хлібороба» і він хотів би, щоб вона стабільно працювала. Він виявився мудрим і далекоглядним. Він сказав, що ми реформували все, а як буде далі невідомо. І дійсно, ситуація складалася далі все складніше і складніше з фінансового боку, і ціни на друк підвищувалися, і розповсюдження газети. Тому у 2018 році ми перейшли на співпрацю з ним, і він став засновником газети.
На сьогодні, на жаль, штат газети «Слава хлібороба» зменшився з майже 10 робітників редакції до двох. Залишилися тільки головний редактор та верстальник, який також виконує обов’язки журналіста та бухгалтера. Були спроби вийти у інтернет-простір, але нестача коштів поки стримує цей рух. Проте співробітники редакції не втрачають оптимізму стосовно майбутньої присутності «Слава хлібороба» у інтернет-просторі.
Тетяна Шевців, верстальник газети «Слава хлібороба»
Потрібно розповсюджувати і в електронному вигляді і якщо в нас штат збільшиться, то потрібно буде людину делегувати на роботу із сайтом. Тому що дійсно охоплюється більша аудиторія людей, які будуть знайомитися з нашою інформацією. Плюс це на всю країну, і багато людей зможуть бачити життя нашої громади. Тому я сподіваюся, що така можливість у нас з’явиться з часом.
На сьогодні черги за улюбленим газетними виданнями не вишукуються. Однак отримання актуальної інформації саме з друкованого видання і досі залишається актуальним. І газетярі серед перших сподіваються на те, що у майбутньому саме модернізовані газети регіональні, обласні, районні займуть провідні позиції у наповненні електронних джерел перевіреною якісною інформацією.
Тетяна Шевців, верстальник газети «Слава хлібороба»
Хотілось би щоб збільшився наш штат, аби ми більше змогли б охопити територію, куди ми виїздили б, щоб отримувати інформацію. Збільшити кількість сторінок, повернутися, щонайменш до 8 сторінок, зараз у нас 4 стало, коли розпочалася війна. І найголовніше, щоб було бажання у людей читати наше друковане видання, тоді у нас буде і натхнення, і сили продовжувати творити для людей.