Кожного року з настанням весняно-літнього періоду представники інспекції з запобігання надзвичайних ситуацій разом з співробітниками Визирської пожежної команди проводять рейди по території Визирської громади. Головна мета — перевірка господарств на наявність нескошеної трави, яка влітку перетворюється у сухостій та стає першою причиною загоряння. Цього разу пожежники відвідали садові товариства, розташовані у Любополі. Вони провели роз’яснювальні бесіди з жителями дачного масиву з приводу обережного поводження з вогнем, заборони паління біля подвір’я та правил мінної безпеки.
Андрій Качковський, головний інспектор Южненського відділу запобігання НС Одеського районного управління ДСНС України в Одеській області
Сьогодні разом з представниками МПК «Визирка» проводили рейд серед населення і працюючого персоналу садових товариств Визирської територіальної громади. Перед тим ми зустрічалися з ними і доводили норми та правила пожежної безпеки, яких треба дотримуватися. Сьогодні ми провели контрольний обхід і перевірили, як здійснюються всі ці заходи. Хочеться зазначити працівників кооперативу «Надія». Під'їзди і шляхи до дачного масиву всі відкриті.
Також пожежники перевірили і стан водонапірних башт, які розташовані у дачному масиві, та територій навколо них. Вкрай важливо, щоб у пожежних команд, в разі необхідності, завжди був вільний доступ то цих веж, аби рятувальна машина мала змогу набрати воду для гасіння пожежі. Також були перевірені шлагбауми, які встановлені на дорогах. З настанням весняно-літнього періоду вони завжди мають бути відкритими. Що стосується кількості дачних ділянок, на яких трава не скошена, то тут ситуація є складною. За словами голови одного з кооперативів, кількість занедбаних ділянок зросла за причини відсутності їх господарів. Багато власників виїхало за кордон, тому за ділянками просто нема кому дивитися.
Василь Кражніков, голова кооперативу «Надія»
На цей момент на території дачного масиву проживає відсотків 50. Господарі інших ділянок, хто виїхав за кордон у зв’язку з війною, а хто вже і помер. Ділянки виділяли 35 років тому, тому багато ділянок незайнятих. На сьогодні на території нашої організації всі дороги проїзні. Вони неасфальтовані, але засипані жествою. Тому у будь-яку погоду можна проїхати. Шлагбауми взимку ми закриваємо, а на сезон відкриваємо.
Віталій Пшеничний, начальник 3-го караулу МПК «Визирка»
Ми нещодавно тут були і зіткнулися з деякими проблемами. Наприклад, проїзд до місця загоряння був дещо незручний. Також була нескошена трава. Ми приїхали через місяць і побачили, що люди стали більше уваги приділяти своїм садовим ділянкам. Також проїзди стали краще, нам підготували водонапірну башту. Тепер можна під’їхати швидко набрати води та робити свою справу.
Мабуть, багато хто з нас до такої роз’яснювальної роботи, яку проводять пожежники, ставиться скептично. Начебто ми дорослі люди і знаємо правила пожежної безпеки. Проте статистика показує зовсім іншу картину. З настанням весняно-літнього сезону кількість пожеж значно збільшується.
Андрій Качковський, головний інспектор Южненського відділу запобігання НС Одеського районного управління ДСНС України в Одеській області
За минулий рік тільки по Одеському району було 3200 випадків пожеж. 58 відсотків — це загоряння сухої рослинності і необережне поводження людей з вогнем. Тому масова роз’яснювальна робота необхідна і постійно проводиться.
Працівники відділу запобігання надзвичайних ситуацій разом з представниками місцевих пожежних команд на постійній основі проводять роз’яснювальну роботу як серед дорослого населення, так і серед маленьких жителів у закладах дошкільної та шкільної освіти. Ніколи не треба нехтувати правилами пожежної безпеки, а зараз ще й правилами мінної безпеки. В першу чергу їх знання та дотримання елементарних заходів може врятувати ваше життя.