Повернутися назад Роздрукувати

На Лиманщині впроваджується нова система сімейного виховання

На Лиманщині впроваджується нова система сімейного виховання

В Україні впроваджено нову форму сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду дітей у сім’ї патронатного вихователя.

Патронатні сім’ї для України – незвичне явище. Але у всьому світі такий вид виховання дітей дуже поширений. У нашій державі лише віднедавна почали втілювати практику тимчасового виховання малечі іншими людьми, у яких батьки не можуть бути поруч через важкі життєві обставини. Це своєрідна альтернатива притулкам та інтернатам.

З нововведеннями ознайомилися і у Лиманському районі. 

 

«Так часто буває, що ми вилучаємо дітей з біологічних сімей, оскільки батьки через багато факторів: алкоголізм, безробіття, хвороби не можуть надати дитині належне виховання, забезпечити її потреби навіть у таких елементарних речах, як харчування чи освіта. Тому на час подолання сім’єю таких обставин дитина переходить у сім’ю патронатного вихователя»,- каже директор Лиманського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерина Постол.

Патронатним вихователем може бути лише громадянин України, який має досвід виховання дітей або педагогічну освіту та належні житлові умови для проживання дитини. Останньому, до речі, приділяється чимало уваги, адже малюк може бути і з обмеженими фізичними можливостями. Кандидат, який забажав стати патронатним вихователем, повинен пройти обов’язкові курси Міністерства соціальної політики, потім – укласти угоду з органами опіки.

«Діти перебуватимуть у сім’ї патронатного вихователя від трьох до шести місяців, у нас вже є регіональні тренери, які навчатимуть кандидатів у патронатні вихователі. Це дев’ять модулів. Один з них – первинна медична допомога, оскільки діти влаштовуватимуться у такі сім’ї з вадами, особливими потребами. Людина, яка бере на себе таку відповідальність, повинна мати навички надання першої медичної допомоги. Я вірю, що у нас в районі є небайдужі люди, які бачать поряд проблеми дітей, мають ресурс а, може, і нереалізований батьківський потенціал. Звертайтесь до центру соціальних служб!»,- закликає небайдужих земляків Катерина Постол. 

 Додамо. Патронатним вихователям буде виплачуватися соціальна допомога та грошове забезпечення. Наразі це близько дев’яти тисяч гривень.