Повернутися назад Роздрукувати

Знаменитий робот ТІС. Історія створення металевої скульптури (фото)

Знаменитий робот ТІС. Історія створення металевої скульптури (фото)

  Фігура робота-трансформера, яка встановлена ​​при в'їзді на територію групи терміналів "ТІС", з 2011 року служить орієнтиром для гостей. На порт "Південний" та "ТІС" йде одна дорога, і на розвилці необхідно визначитися куди їхати. Але коли говорять, що перед роботом потрібно повернути праворуч - відразу все зрозуміло: велетня видно ще з траси.

  Художником майбутньої скульптури став відомий скульптор Олександр Мілов, робота якого "Любов" вже встигла підкорити серця у всьому світі.Знаменитий робот ТІС. Історія створення металевої скульптури

Приїхавши і побачивши обсяг роботи, я зрозумів, що робота буде не стільки художньою, скільки дизайнерською. Потрібно було осмислити форми залишків обладнання та старих машин, придумати, як це скласти докупи, - Олександр Мілов, скульптор.

  Побачивши старі машини, скульптор намалював ескіз і представив його Андрію Ставніцеру, який відразу ж затвердив проект. Так і почалася робота. Майбутня фігура була не просто арт-об'єктом, а й технічно складною конструкцією. Тому до роботи підключилися співробітники конструкторського бюро "ТІС" - головний інженер проекту Олексій Корневич та інженер-проектувальник Володимир Гусайлов.Знаменитий робот ТІС. Історія створення металевої скульптуриЗнаменитий робот ТІС. Історія створення металевої скульптури  Майже три місяці пішло на те, щоб порізати старий метал на частини, а потім потренуватися за допомогою кранів викладати деталі в потрібному порядку. Після установки і фарбування (і не одного) робот знався у фільмі Олексія Германа-молодшого "Під електричними хмарами". Тепер цей трансформер відомий не тільки в Україні, а й далеко за кордоном.Знаменитий робот ТІС. Історія створення металевої скульптури  З 2014 року в руки робота встановили прапор України. І тепер важко уявити собі цю металеву скульптуру без головного державного символу, який майорить над узбережжям Аджалицького лиману.

  За матеріалами журналу "Термінал. Вісник "ТІС" №16.