Повернутися назад Роздрукувати

О. Слобожан: "Потрібно сформувати органи місцевого самоврядування так, аби вони надавали якісні публічні послуги"

О. Слобожан: "Потрібно сформувати органи місцевого самоврядування так, аби вони надавали якісні публічні послуги"

  В рамках інтерв'ю на радіо "Голос столиці" Олександр Слобожан розповів, що у 2014 році була прийнята Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Для її реалізації було сформовано план заходів, який, на жаль, по термінах не виконано. Так, наприклад, у наступному році місцеві вибори мали б проводитися на новій територіальній основі.
  Що вже зроблено? Відбувся перший етап бюджетної децентралізації - прийнято зміни до Бюджетного кодексу щодо реформування міжбюджетних відносин. Громади отримали додаткові інструменти наповнення місцевих бюджетів, було запроваджено місцеві акцизи на пальне, тютюн та алкоголь. Це - потужний антикорупційний інструмент. Також було прийнято закон про добровільне об’єднання громад, закон про державну регіональну політику, започатковано секторальні реформи - в освіті, медицині. Об'єднання громад дало можливість посилити спроможність та наблизити послуги до споживачів.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

Нині іноді помилково говорять, що метою реформи була кількість об’єднаних громад. Але це лише етап. Необхідно рухатися далі: прийняти закон про загальні засади адміністративно територіального устрою, щоб забезпечити, зокрема, повсюдність місцевого самоврядування. Закріпити новий адміністративно територіальний устрій потрібно у змінах до Конституції, а також запровадити інститут префектів на заміну районних і державних адміністрацій. У районних та обласних рад з’являться виконавчі комітети. Далі слід прийняти закони про місцеве самоврядування, закон про префектури, а вже потім - закон про нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування. І останнім етапом реформи має бути переформатування Бюджетного та Податкового кодексів і закріплення цієї схеми в Конституції. Таким чином має запрацювати місцевий економічний розвиток і стати основним інструментом наповнення місцевих бюджетів, - Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України.

Олег Слобожан розповів про реформу місцевого самоврядування   Ще один блок Концепції - запровадження інструментів партисипативної демократії. Для його реалізації необхідно прийняти законодавство про місцевий референдум, реалізацію місцевих ініціатив, громадських слухань, бюджетів участі тощо. Отже, головна мета реформи - сформувати органи місцевого самоврядування, які будуть спроможні надавати якісні публічні послуги на своїй території.
  За матеріалами офіційного сайту "Асоціації міст України".