Повернутися назад Роздрукувати

Як вплинула реконструкція каналу "Тилігул-Чорне море" на лиман (фото)

Як вплинула реконструкція каналу "Тилігул-Чорне море" на лиман (фото)

  Окраса Лиманського району - Тилігульський лиман - сьогодні переживає друге народження. Реконструкція з'єднувального каналу вдихнула у нього нове життя. Піднявся рівень води, збільшилася кількість риби, гніздяться рідкісні види птахів.Як вплинула реконструкція каналу "Тилігул-Чорне море" на лиман.  Один з тих, хто активно відстоював відродження водної перлини - Олег Кутателадзе - поділився враженнями та подальшими планами.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Вода наповнила лиман і видно, що там з'явилося життя. Прилетіли птахи, наприклад, рожевий пелікан - це взагалі дивовижно. Сьогодні є мета: домогтися від держави виділення останнього траншу для того, аби завершивши морську частину, прорити глибину цього каналу до 2 метрів, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Як вплинула реконструкція каналу "Тилігул-Чорне море" на лиман.  Якби декілька років тому не почалася реконструкція каналу, то через 10-20 років Тилігул перетворився б на солоне озеро чи болото. Завдяки таким радикальним мірам, сьогодні лиман відроджується.Олег Деркач, директор регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" Миколаївської області.

Було два шляхи: або лиман перетворюється у солоне болото, або ми його перетворюємо у морську затоку. А Тилігульський лиман, варто зазначити, до XVIII століття був затокою Чорного моря і не був відділений від моря пересипом, - Олег Деркач, директор регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" Миколаївської області.

  До речі, Тилігул багатий не лише різноманіттям риби та птахів, а й лікувальними грязями. Їхній запас на лимані перевищує позначку у 10 мільйонів тонн. Це означає, що тут можна розвивати не лише туризм, а й рекреаційну сферу. Але для цього потрібно спочатку налагодити всю інфраструктуру, систему водопостачання та каналізації. Тоді й грандіозні плани можна будувати.Як вплинула реконструкція каналу "Тилігул-Чорне море" на лиман.

Там можна підняти міст та пустити катери по каналу. Тоді відкривається можливість розвитку рекреації на Тилігульському лимані, а це - колосальне досягнення. Я вважаю, що Сичавка повинна стати курортом, як, наприклад, Коблеве. Ми повинні підписати меморандум про співпрацю та розвивати туризм. Перш за все, потрібно укріпити берег. Якщо ми це зробимо, то можна збудувати велику набережну: від села Коблеве до Сичавки, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Як вплинула реконструкція каналу "Тилігул-Чорне море" на лиман.  Сьогодні лиман приваблює все більше людей. Тут часто можна зустріти відпочивальників, і не лише влітку. Є перспективи й для бізнесу, бо підприємницька діяльність біля Тилігулу - прибуткова. І, можливо, через декілька років, Одещину та Миколаївщину об'єднає спільна набережна, як між польським містом Свіноуйсьце та німецьким Херінгсдорфом.