Повернутися назад Роздрукувати

У Коблівській школі відзначили Всесвітній День водно-болотних угідь (фото) 

У Коблівській школі відзначили Всесвітній День водно-болотних угідь (фото) 

  2 лютого у світі відзначають День водно-болотних угідь. Для Одещини та Миколаївщини ця дата - особлива, бо ж області межують з Тилігульським лиманом. Тому у Коблівській школі провели тематичний урок, на якому громадський діяч та голова громадської організації "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області" Тетяна Чичкалюк та очільник РЛП "Тилігульський" Олег Деркач розповіли школярам про різноманітних мешканців лиману. Про доцільність такого заходу розповідає Людмила Кравцова.

Людмила Кравцова, директор Коблівського ЗЗСО I-III ступенів.

Враховуючи, що 2 лютого таке свято, а я вважаю, що це свято, привернення уваги громадськості та науковців до проблем водно-болотних угідь, я вдячна представникам РЛП "Тилігульський". Вони приїхали до наших старшокласників і ми ще раз підіймаємо питання екології, - Людмила Кравцова, директор Коблівського ЗЗСО I-III ступенів.

  Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, переважно як місця проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсар, що в Ірані. З того часу вона відома, як Рамсарська. Основною метою цієї Конвенції є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі, каже голова громадської організації "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області". 

Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області".

Я не хочу, щоб діти розуміли поняття "всесвітній", як десь далеко у Брюсселі, Ріо-де-Жанейро чи Гельсінкі. Хочеться, аби вони прокинулися, вмилися і раз – вже у Рамсарських територіях. Ми прагнемо, аби вони візуалізували, локалізували й розуміли, що це є. Щоб вони усвідомили значення цих територій, - Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області".

  Олег Деркач, очільник РЛП "Тилігульський" у Миколаївській області, говорить, що таку просвітницьку діяльність Регіональний ландшафтний парк проводить регулярно. 

Олег Деркач, директор РЛП "Тилігульський" Миколаївської області.

Ми працюємо зі школами Березанського району. Особливу увагу приділяємо тим, котрі знаходяться на узбережжі Тилігульського лиману. Як правило, наші зустрічі зі школярами присвячені екологічним датам на календарі. В даному випадку - це одна з перших: Всесвітній День водно-болотних угідь, - Олег Деркач, директор РЛП "Тилігульський" Миколаївської області.

  Після закінчення тематичного уроку Коблівська школа отримала чудові подарунки - плакати. Вони обов'язково будуть у кабінеті біології та шкільному музеї, коментує Світлана Антошкіна. 

Світлана Антошкіна, вчитель біології Коблівського ЗЗСО I-III ступенів.

Інформаційно, дуже цікаво. В інтернеті інформації багато, а тут вона структурована і те, що нам треба про нашу місцевість, - Світлана Антошкіна, вчитель біології Коблівського ЗЗСО I-III ступенів.

  Варто зазначити, що аналогічна зустріч до Всесвітнього Дня водно-болотних угідь відбулася в Українській школі. Село теж розташоване на березі Тилігульського лиману та входить до складу Коблівської громади.