Повернутися назад Роздрукувати

Роль "Центру пробації" у життєдіяльності району та міста (фото)

Роль "Центру пробації" у життєдіяльності району та міста (фото)

  Впровадження служби пробації в Україні - це не лише крок назустріч європейським стандартам дотримання прав людини, але й значна перспектива "виправити" правопорушників без ув’язнення.

  З метою створення повноцінної системи пробації в Україні, у 2018 році було відкрито єдину Державну установу "Центр пробації". Є такий відділ і в Лиманському районі та місті Южне. Його колектив налічує 9 осіб й знаходиться на двох локаціях: в Доброславі та Южному. 

Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації". 

У Южному працює два співробітники, це мій заступник та фахівець з соціальної роботи. На обліку в Южному перебуває 20 суб’єктів пробації. Також інспектори обслуговують села Сичавку, Нові Біляри, Фонтанку, щоб клієнтам було зручно добиратися, - Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

  Нерідко, коли людина, вчинивши злочин та відбувши покарання, повертається на шлях беззаконня. Тому важливим аспектом діяльності "Центру пробації" є профілактика рецидивів злочинності та скоєння повторних злочинів. Тут важливу роль відіграє виховання та працевлаштування людей після ув'язнення.

Сергій Онопрієнко, начальник сектору реагування патрульної поліції Южненського ВП, підполковник поліції.

Кожна людина може зробити неправильний крок у житті та вчинити правопорушення. Однак є особисте виховання, особисте повернення до здорового суспільства. Щоб людина зрозуміла, що можна жити в суспільстві не порушуючи законів. "Центр пробації" - це дуже важливий крок на зустріч людині, що для неї ще не все скінчено в цьому житті. Основним завданням поліції та "Центру пробації" є виховання здорового суспільства, яке поважає закон, - Сергій Онопрієнко, начальник сектору реагування патрульної поліції Южненського ВП, підполковник поліції.

  Клієнти пробації - люди як правило малозабезпечені, часто безробітні або мають неофіційне працевлаштування. Тому робота для клієнтів часто є кращим способом соціалізації та поверненням до життя в рамках закону, каже Ольга Онопрієнко, фахівець Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Микола Пилипчук, провідний інспектор Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

  У "Центрі пробації" надають ще й психологічну допомогу. Спілкуючись з інспектором, людина повинна зрозуміти, що вона не чужа у суспільстві й життя не скінчилося, розповідає Микола Пилипчук, провідний інспектор Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".