Повернутися назад Роздрукувати

У Шомполівському НВК впроваджують дитиноцентризм (фото)

У Шомполівському НВК впроваджують дитиноцентризм (фото)

  У Шомполівському НВК вже другий рік поспіль втілюється реформа НУШ. Тут є клас першачків, які лише приступили до навчання по-новому, а є клас, який у реформі вже другий рік.  Звичайно, колектив педагогів щільно готувався, аби втілювати у життя всі новітні розробки та концепцію НУШ. Вчителі пройшли різні курси й перепідготовку, навчання та тренінги, щоб зустріти дітей у Новій українській школі.   Мультимедійні дошки, конструктор, нові меблі та різноманітне оснащення - це лише частка у реалізації реформи.Світлана Лозінська, заступниця директора Шомполівського НВК з навчально-виховної роботи.

НУШ - це не лише абревіатура, це - наше майбутнє, тому що реформа ставить ключові завдання. Це педагогіка партнерства, де головною є взаємодія батьків, учнів та вчителів. А ще - дитиноцентризм. Вся шкільна робота направлена на те, аби дитина відчувала себе в школі спокійно, щоб їй створити умови для розвитку творчості, для розвитку її освітніх певних завдань, - Світлана Лозінська, заступниця директора Шомполівського НВК з навчально-виховної роботи.

  За словами вчительки англійської мови Шомполівського НВК Оксани Горбель, попередні методики застарілі та саме НУШ відкриває дуже великі перспективи й можливості вчителя та дитини реалізуватися на уроці. Але не лише освітній процес та отримання знань, а й психологічний комфорт - ось що важливе у НУШ. Наразі педагогічний колектив впроваджує методику партнерства та привертає до процесу виховання батьків.Тетяна Кривоносюк, вчителька першого класу Шомполівського НВК "I-II ступенів - ДНЗ".

Дітям дуже подобається, тому що вони не звертають увагу на те, що вони граються, а вони - навчаються, та вивчають щось нове. Для дітей вчитель повинен бути другом. А з батьками ми маємо бути не тільки друзями, а й порадниками, щоб один одному допомагати, - Тетяна Кривоносюк, вчителька першого класу Шомполівського НВК "I-II ступенів - ДНЗ".

  У НВК впевнені, НУШ - це інтегроване сприйняття світу. За для цього тут проводять велику методичну роботу, над якою працює дві проблемні групи - у початкових та старших класах, які досліджують проблему критичного мислення. Це допоможе дітям бути впевненішими у майбутньому в діях та вчинках.

Олена Хімченко, директорка Шомполівського НВК "I-II ступенів - ДНЗ".

Ми хочемо йти у ногу з часом, щоб дітки добре навчалися, щоб їхні батьки залишалися у нашому селі, та щоб не виїжджали до міста, щоб у них були добрі умови проживання, а також чудові умови навчання наших дітей, - Олена Хімченко, директорка Шомполівського НВК "I-II ступенів - ДНЗ".

  Директорка Шомполівського НВК впевнена, що реформа освіти має глибокий зміст та може вплинути на майбутнє всієї Шомполівської громади.
  Нагадаємо, "Нова українська школа", як пілотний проєкт, стартувала в Україні ще у 2017 році. У поширеному масштабі - через рік. Починаючи з початкових класів, реформа передбачає навчання не через теорію, а через практичні дії. Окрім розвитку навичок, реформа НУШ передбачає зміни у порядку співпраці між вчителями й батьками, та оновлення матеріально-технічної бази у школах.

                                                                                                                                            Авторка: Ганна Фещенко.