Повернутися назад Роздрукувати

АМУ: запропоновані державою механізми реалізації медичної реформи не спрацюють (фото)

АМУ: запропоновані державою механізми реалізації медичної реформи не спрацюють (фото)

  З квітня 2020 року стартує черговий етап медичної реформи, який стосується другого рівня медичної допомоги, консультації вузьких фахівців, надання стаціонарної допомоги у госпіталях, лікарнях та медичних центрах. Всі ці медичні установи повинні підписати договір з державною службою здоров'я, щоб отримувати гроші за надані пацієнту послуги. Для цього потрібно виконати ряд важливих умов щодо наявності необхідного обладнання та відповідних фахівців, а також приєднатися до медичної інформаційної системи охорони здоров'я. Але в результаті отримані від держави кошти ледве покриють витрати та не забезпечать можливості повноцінно розвиватися медичним установам, вважають аналітики Асоціації міст України. Це питання піднімалося під час проведення Національного прес-клубу в Києві.Світлана Осташко, аналітик АМУ.

Ми збирали проблемні питання на правлінні. 90% тих, хто надав інформацію кажуть, що державні тарифи на медичні послуги занижені в десятки разів. Як може бути амбулаторний прийом фахівця 49 гривень. Це робота лікаря, медсестри, можливо лабораторні дослідження. Медзаклади підрахували, що звичайний приймання лікаря повинен коштувати не менше 150 гривень. А інфаркт міокарда, на який виділяються 16 тисяч гривень має коштувати на рівні 80 тисяч й вище, якщо потрібно стентування та тривале перебування в стаціонарі, - Світлана Осташко, аналітик АМУ.

  Вона презентувала позицію АМУ щодо механізмів реалізації медичної реформи та забезпечення державних гарантій медичного обслуговування населення.

  На другій панелі прес-клубу "Децентралізація: що далі?" позицію парламентських фракцій та груп у питаннях підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації взагалі озвучили народні депутати України. Спікери були єдині в думці, що реформу не потрібно затягувати.

Віталій Безгін, народний депутат України.

Забезпечити жовтневі вибори на новій територіальній основі можна без змін до Конституції. У нас є "три кити", які стосуються реформи місцевого самоврядування, це адміністративні послуги, освіта, з ними проблем найменше. Є охорона здоров'я. Люди, які працюють в регіонах, об'єктивно інформують, що в питаннях "вторинкі" там провал та зараз там ніяких змін проводити не можна, тому що це матимемо соціальний вибух. Мабуть, це предмет подальших обговорень парламенту та уряду, - Віталій Безгін, народний депутат України.

  Те, що медична реформа значно відстає від загального процесу децентралізації, розуміють вже багато хто у Парламенті.

Лариса Білозір, народний депутат України.

Сьогодні тільки 40% територіальних громад створили центри з надання первинної медико-санітарної допомоги. Близько 30% сільського населення не має доступу до медицини, є загроза закриття лікарень, коли будуть ліквідовані районні ради. Проблем дуже багато, але я впевнена ця реформа має шанс на успіх, й ми народні депутати завжди будемо поруч з громадами, - Лариса Білозір, народний депутат України.

  Нагадаємо, Національний прес-клуб під назвою "Децентралізація: що далі?" відбувся на початку березня у Києві. Це шостий щорічний інформаційний захід, який проводить Асоціація міст України для регіональних ЗМІ. Прес-клуб є частиною проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який асоціація реалізує за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

  Асоціація міст України, - це найавторитетніша в Україні недержавна організація, що представляє позицію та захищає права місцевого самоврядування. АМУ об'єднує 878 територіальних громад, в яких проживає понад 80% населення України. Серед членів АМУ - 486 ОТГ. Асоціація є співавтором 224 чинних законів України у сфері місцевого самоврядування. Представники АМУ на постійній основі беруть участь у засіданнях Уряду та парламентських комітетів з правом дорадчого голосу при розгляді питань місцевого самоврядування.

Авторка: Катерина Гончар.