Повернутися назад Роздрукувати

У МОЗ планують відкорегувати другий етап медичної реформи аби уникнути масового закриття лікарень

У МОЗ планують відкорегувати другий етап медичної реформи аби уникнути масового закриття лікарень

  Впровадження другого етапу медичної реформи, що стартував 1 квітня не потягне за собою масові звільнення лікарів. Над адаптацією нової програми до реального життя працює команда нового керівництва МОЗ повідомляють на сайті Лиманської районної державної адміністрації.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

Медреформа у тому вигляді, як ми її отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників та закриття 332 лікарень. Наша команда працює, щоб невідкладно змінити ситуацію, щоб держава не втратила медиків і не відбулося масового закриття лікарень, - Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

  Як зазначив Максим Степанов реформа системи охорони здоров’я України базується на прикладах роботи західних країн. Аби нова система запрацювала в Україні її потрібно адаптувати до реалій нашого життя.

НСЗУ розрахувала тарифи, які 5 лютого затвердив КМУ. Ці тарифи були розраховані всього за 2 місяці до старту другого етапу реформи. Більшість тарифів були розроблені без консультацій з профільними лікарями, тобто їх складали чиновники, які не мають повного розуміння, як насправді працює медицина, - Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

  Реальні зміни за медичною реформою відчуються не раніше 2021 року. загалом процес оновлення системи охорони здоров’я України може тривати близько 3 років, зауважив очільник МОЗ Максим Степанов.