СЛІДАМИ НАШИХ ВИСТУПІВ
Ковтуна покарано
Ще 30 червня в газеті «Перемога» № 21 (1565) було вміщено статтю «Обіцянки Ковтуна» про стиль роботи голови колгоспу «Червоний партизан» (с. Візірка), який своєю бездіяльністю зривав виконання плану заготівлі кормів для худоби (сінокосіння й силосування), своєю нерозпорядністю допускав простої тракторів, не дбаючи вчасно про підняття зябу та готування грунту під озимину, виїздив з колгоспу по власних справах на 4—5 днів, залишаючи господарство без керівництва, рідко бував у полі й не знав дійсного стану ходу робіт.
В статті «Шкідливі вихватки Ковтуна» в № 28 (1572) від 26 липня газета писала про нестерпний стан забезпечення трактористів харчуванням.
За створений загрозливий стан в колгоспі виконком районної ради і РК КП (б)У 17 серпня винесли Ковтуну сувору догану (див. «Перемогу» № 35 (1579) від 19 серпня).
Згодом Ковтуна було знято з посади, колгоспні збори обрали нового голову колгоспу, а справу про Ковтуна було передано до суду.
Нарсуд нашого району 22-23 жовтня цього року розглянув крімінальну справу по звинуваченню бувшого голови колгоспу «Червоний партизан» (с. Візірка) Ковтуна Івана Івановича за саботаж у виконанні хлібоздачі і незабезпечення безперебійної роботи тракторів та комбайнів, за зрив підготовки грунту до сівби озимини та розвал трудової дисципліни в колгоспі, в наслідок чого до 17-ти колгоспників, які не виробили мінімуму трудоднів, не було вжито ніяких заходів впливу.
Вироком суда Ковтуна І. І., засуджено до позбавлення волі строком на 2 роки.
Виникнення життя на землі
Земля населена різними тваринами і рослинами. Ми знаходимо їх не тільки на поверхні суші, але і в грунті, в воді і в повітрі. У воді живуть різноманітні рослини (водорості), риби та інші тварини. Повітря і грунт також населені мільйонами дрібних живих істот.
Як же виникло життя на землі? Це питання вже давно цікавить людей. Учені присвятили немало часу і праці, щоб розрішити це питання.
Наука встановила, що життя на землі виникло не зразу, а тільки після того, як на землі склались для цього відповідні умови. В давні часи земля була розпеченою кулею, подібною до сонця. Життя на ній існувати не могло тому, що життя завжди зв’язане з особливою речовиною — білком. Без білка нема життя. Білок — це дуже складна речовина. У складі білка завжди містяться вуглець, водень, кисень, азот. Білок входить до складу будьякої рослини або тварини. А існувати білок може лише при певній порівняно низькій температурі. Коли температура висока, білок згорає, розкладається на свої складові частини — більш прості речовини, Отже, білок може виникнути тільки при порівняно невисокій температурі.
На землі не зразу склались сприятливі умови для утворення білка і зародження життя. Пройшли сотні мільйонів років після виникнення землі, коли земля простигла і перестала бути розпеченою кулею. Спершу на землі були тільки неорганічні речовини; з них почали утворюватись найпростіші органічні речовини — вуглеводні, потім все більш складні, що наближаються по своєму складу до білка. І, нарешті, з’явились на землі перші грудочки білка, а разом з ним і перший початок життя.
А коли вже життя з’явилось, то завмерти воно не могло, бо життя володіє необмеженою здібністю до розмноження та пристосування до оточуючих умов.
Наука знає велику кількість найдрібніших і просто збудованих тварин і рослин, Користуючись мікроскопом, можна бачити в каплі води мільйони живих істот — амеб, інфузорій, бактерій. Тіла їх уявляють з себе живу грудочку слизу, всередині якого знаходиться особливе тільце — ядро. Псі ці найдрібніші живі організми, в порівненні з першими грудочками білка уявляють з себе більш складні утворення, що розвились з первісного білка. На протязі сотень мільйонів років, в наслідок дальнішого розвитку, зміні природного добору, з первісних живих організмів виникли, нарешті, всі різноманітні види рослин і тварин, що населюють землю.
На землі збереглись численні докази поступового розвитку живих істот. В різних частинах суші вчені запроваджували розкопки землі і по скам’янілих залишках тварин і рослин визначали приблизний час виникнення різних живих істот, що населяли в свій час землю.
Вперше Чарльз Дарвін науково довів, що всі рослини і тварини виникли в наслідок розвитку найпростіше збудованих живих істот. Він показав, що й тепер продовжуються зміни живих істот, дальше їх удосконалювання, ускладнення їхньої побудови.
Таким чином, перші живі істоти виникли на землі в період початкового застигання землі. Ці живі істоти були дуже просто збудовані. Всі існуючі на землі рослини і тварини виникли в наслідок змін і поступового ускладнення цих простих живих істот.
(Календар 1945 року).