Повернутися назад Роздрукувати

Алергія на амброзію: що робити, як попередити та лікувати

Алергія на амброзію: що робити, як попередити та лікувати

  Алергія на амброзію — поширена проблема літньої пори року. Що робити, якщо алергічна реакція розвинулася? Що таке алерговакцинація та для чого потрібен календар цвітіння рослин?

  Алергія на амброзію — проблема, яка щороку гостро постає в середині літа. А все через те, що в липні амброзія починає цвісти. Її суцвіття містить пилок, елементи якого можуть викликати алергічну реакцію. Цей пилок розповсюджується з повітрям на доволі великі відстані. Як боротися з проблемою розповідає лікарка-алергологиня Майя Руселевич, передає «1+1». 

Майя Руселевич, лікарка-алергологиня

Наш організм реагує на білкову структуру. Рослини мають різні види білків. Коли людина має неадекватну відповідь, так звану гіперреакцію на алерген (один з білків в певній рослині), у неї з’являються симптоми алергії.

  Симптоми алергії широко відомі. Це:

  • алергічний нежить;
  • закладеність носа;
  • свербіж, почервоніння очей;
  • чхання, кашель;
  • сльозотеча;
  • висипання на шкірі;
  • почервоніння, свербіж шкіри.

  Чи можна ефективно лікувати алергію на амброзію та будь-яку іншу алергію? Лікарка стверджує — так, можна. Для цього за допомогою діагностики слід визначити мажорний (головний) алерген, після чого поступово вводити його до організму мікроскопічними дозами. З часом організм звикає до алергену та не відповідає на нього гострими реакціями. Такий спосіб лікування називається специфічна імунотерапія, або алерговакцинація. Призначати таке доволі тривале лікування може виключно лікар.

  Якщо у людини є схильність до алергічних реакцій на пилок рослин, потрібно слідкувати за календарем цвітіння рослин. Наприклад, у липні цвіте амброзія, у серпні — полин, у вересні — лобода.

  Якщо на ці рослини є алергічна реакція, краще на період їх цвітіння поїхати у відпустку в регіон, де їх росте менше. З картою розповсюдження амброзії на території України можна ознайомитися за посиланням. Якщо ж такої можливості немає, варто в цей період менше знаходитися на вулиці, намагатися не відкривати вікна, частіше робити вологе прибирання. 

  Боротися з амброзією на своїх присадибних ділянках найкраще ще до її цвітіння, тобто на початку літа. Найбільш ефективний спосіб — виривати молоду рослину з корінням.