Повернутися назад Роздрукувати

Поради українцям: як зберігати та скільки знімати грошей в умовах війни

Поради українцям: як зберігати та скільки знімати грошей в умовах війни

  В умовах воєнного часу, стрімкого розвитку подій, непередбачуваних ситуацій важливо, крім того, зберегти своє фінансове становище. Для цього важливо знати: скільки знімати готівки, як зберігати кошти, передає «Сегодня». Фінансовий аналітик Олексій Лупоносов прокоментував питання.

  Експерт переконаний: скільки знімати готівки в умовах воєнного часу — справа кожного українця та його можливостей. Проте Олексій рекомендує знімати стільки, скільки дозволяє ліміт того чи іншого банку за умови подальшого проживання в країні та гострої потреби у готівці (якщо у регіоні можливість розрахунку банківськими картками обмежена).

Олексій Лупоносов, фінансовий аналітик

Особливо це стосується прифронтових зон. Люди справді мають знімати готівку у прифронтових містах. Адже якщо вони є в кишені, ви принаймні можете щось купити (маються на увазі екстрені ситуації. — Ред.).

  В інших умовах, особливо якщо ви не впевнені у подальшому перебування на території країни, більшість своїх заощаджень краще зберігати на банківській картці. По-перше, мережі супермаркетів, АЗС тощо оснащені терміналами, що дозволяє розрахуватися безготівковим способом. Подібні рекомендації дає і Нацбанк, оскільки таким чином ви мінімізуєте загрозу небезпеки людям, які поповнюють банкомати.

  По-друге, через велику кількість біженців з України та збільшення обсягу гривні за кордоном (яку вони і привозять із собою) у тій же Польщі існують проблеми з перенасиченням української валюти. Поки що польські обмінники не відмовляють біженцям з України, проте продовження подібної ситуації змусить це робити.

Олексій Лупоносов, фінансовий аналітик

Нашої валюти вже забагато у тій же Польщі, Словаччині. Вже кажуть: не треба нам цієї гривні! Тож поміняти на валюту тієї країни, в яку ви приїхали, буде дуже важко. З банківською картою вам буде простіше — як розрахуватись, так і здійснити конвертацію валюти.

  Підбиваючи підсумки:

  • знімайте готівку, скільки дозволяє ліміт банку, якщо залишаєтеся в Україні та проживаєте у прифронтових містах чи смт, селах, де розрахунок карткою обмежений (або його зовсім немає);
  • з метою безпеки деяку частину коштів залиште на банківських картах (ніхто передбачити подальший розвиток подій не зможе);
  • залишайте гроші на банківських картках, якщо плануєте виїзд за кордон.

  Нагадаємо, у ДПСУ прокоментували ситуацію про виїзд українців за кордон на чужому автомобілі під час війни.