- Михайло Петрович, наскільки важливий і цінний обмін досвідом між ОТГ?
Біляївська міська рада вже багато років є повноправним членом Асоціації міст України. Коли ми прийняли для себе рішення бути в складі Асоціації, ми брали за основу спілкування і обмін досвідом зі своїми колегами. Досвід у всіх громадах різноманітний. Результати у всіх різні. Той досвід, який ти здобуваєш, плюс ті знання, які ти отримуєш від своїх колег - завдяки цьому ти починаєш рухатися швидше в процесах життєдіяльності громади, свого міста, свого села. А "Маршрут успіху", як один з елементів такої роботи і пропозиція від Асоціації міст України - це велика підмога. Він дійсно дозволяє розуміти взагалі, на якому рівні ти знаходишся. Це допомагає оцінювати і стимулює виглядати гідно в порівнянні з іншими, в хорошому сенсі цього слова. Таке спілкування, як колега з колегою, допомагає і приносить результати. Для кожної громади вони індивідуальні.
Фото з відкритого джерела
- Як успішна громада, ви ще приєднуєте інші села?
Уже понад три роки, як було розпочато об'єднання Біляївської громади. Ми до сьогоднішнього дня декларуємо пропозиції від 7 сільських рад, які з нами межують, об'єднатися з нами в одну громаду. На сьогодні ще 3 громади, які з нами межують, виявили бажання до нас приєднатися. Точніше сказати - йде процес приєднання, а не об'єднання. Місто Біляївка є містом обласного значення. За чинним законодавством в такому випадку відбувається приєднання до міста обласного значення. Уже в недалекому майбутньому наша громада приєднає ще кілька населених пунктів. Якщо говорити про наші перші населені пункти, то це були Маякська і Біляївська ради, ще - Ясківська, Троїцька, Градоницька, Майорівська і Кагарлицька сільські ради. Ми на сьогодні залишаємося за своїм бажанням оптимальними.
Фото з відкритого джерела
- Є фінансові можливості для такого приєднання, адже соціальна інфраструктура в першу чергу потребує серйозної підтримки?
З моєї точки зору, об'єднання або приєднання повинні базуватися на фінансових розрахунках. Зараз громада та, яка об'єдналася і у якій є можливості і засоби заробляти і витрачати - у неї повинен бути баланс. Тоді буде результат при прийнятті рішення про об'єднання. Саме на це ми звертали увагу і відштовхувалися від цього, від фінансових можливостей. Тому що є така народна приказка: "На Бога надійся, а сам не зівай". Рекомендую всім базуватися на аналізі та фінансових розрахунках.
Фото з відкритого джерела
- Реформа йде вже чотири роки, її потрібно завершувати. Як вважаєте, що можна побажати тим районам, де ще не утворилася громада?
Якщо проаналізувати з точки зору практики - не все було правильно в процесі об'єднання. Чи не все доносилися зрозуміло, тому цей процес і затягнувся. У нашому випадку, у нас було бажання і розуміння. Ми повірили в перспективи децентралізації та об'єднання. Ми не чекали, щоб хтось нас підштовхнув, а почали діяти. Ми самі йшли, ми рахували. Ми багато спілкувалися, брали і вивчали зарубіжний досвід. Ми постійно оцінювали і аналізували, і ось прийшли до такого висновку і результатів. Ми докладаємо всіх до цього. Повинна бути зацікавленість в цьому процесі самих органів місцевого самоврядування, державних структур різних рівнів. Можливо, якби таке розуміння було спочатку, то на сьогодні була б зовсім інша картина в державі. Тому я хочу побажати, щоб кожне рішення приймалося громадами обдумано і виважено. Це особливо важливо для тих населених пунктів, які ще не визначилися.
Інтерв’ю з міським головою Біляївки Михайлом Бухтіяровим.