Показати меню
» » Процес об'єднання має базуватися на фінансових розрахунках

Процес об'єднання має базуватися на фінансових розрахунках

Процес об'єднання має базуватися на фінансових розрахунках

  - Михайло Петрович, наскільки важливий і цінний обмін досвідом між ОТГ?

Біляївська міська рада вже багато років є повноправним членом Асоціації міст України. Коли ми прийняли для себе рішення бути в складі Асоціації, ми брали за основу спілкування і обмін досвідом зі своїми колегами. Досвід у всіх громадах різноманітний. Результати у всіх різні. Той досвід, який ти здобуваєш, плюс ті знання, які ти отримуєш від своїх колег - завдяки цьому ти починаєш рухатися швидше в процесах життєдіяльності громади, свого міста, свого села. А "Маршрут успіху", як один з елементів такої роботи і пропозиція від Асоціації міст України - це велика підмога. Він дійсно дозволяє розуміти взагалі, на якому рівні ти знаходишся. Це допомагає оцінювати і стимулює виглядати гідно в порівнянні з іншими, в хорошому сенсі цього слова. Таке спілкування, як колега з колегою, допомагає і приносить результати. Для кожної громади вони індивідуальні.

Процес об'єднання має базуватися на фінансових розрахунках.  Фото з відкритого джерела

  - Як успішна громада, ви ще приєднуєте інші села?

Уже понад три роки, як було розпочато об'єднання Біляївської громади. Ми до сьогоднішнього дня декларуємо пропозиції від 7 сільських рад, які з нами межують, об'єднатися з нами в одну громаду. На сьогодні ще 3 громади, які з нами межують, виявили бажання до нас приєднатися. Точніше сказати - йде процес приєднання, а не об'єднання. Місто Біляївка є містом обласного значення. За чинним законодавством в такому випадку відбувається приєднання до міста обласного значення. Уже в недалекому майбутньому наша громада приєднає ще кілька населених пунктів. Якщо говорити про наші перші населені пункти, то це були Маякська і Біляївська ради, ще - Ясківська, Троїцька, Градоницька, Майорівська і Кагарлицька сільські ради. Ми на сьогодні залишаємося за своїм бажанням оптимальними.

Процес об'єднання має базуватися на фінансових розрахунках. Фото з відкритого джерела 

  - Є фінансові можливості для такого приєднання, адже соціальна інфраструктура в першу чергу потребує серйозної підтримки?

З моєї точки зору, об'єднання або приєднання повинні базуватися на фінансових розрахунках. Зараз громада та, яка об'єдналася і у якій є можливості і засоби заробляти і витрачати - у неї повинен бути баланс. Тоді буде результат при прийнятті рішення про об'єднання. Саме на це ми звертали увагу і відштовхувалися від цього, від фінансових можливостей. Тому що є така народна приказка: "На Бога надійся, а сам не зівай". Рекомендую всім базуватися на аналізі та фінансових розрахунках.

  Фото з відкритого джерела

  - Реформа йде вже чотири роки, її потрібно завершувати. Як вважаєте, що можна побажати тим районам, де ще не утворилася громада?

Якщо проаналізувати з точки зору практики - не все було правильно в процесі об'єднання. Чи не все доносилися зрозуміло, тому цей процес і затягнувся. У нашому випадку, у нас було бажання і розуміння. Ми повірили в перспективи децентралізації та об'єднання. Ми не чекали, щоб хтось нас підштовхнув, а почали діяти. Ми самі йшли, ми рахували. Ми багато спілкувалися, брали і вивчали зарубіжний досвід. Ми постійно оцінювали і аналізували, і ось прийшли до такого висновку і результатів. Ми докладаємо всіх до цього. Повинна бути зацікавленість в цьому процесі самих органів місцевого самоврядування, державних структур різних рівнів. Можливо, якби таке розуміння було спочатку, то на сьогодні була б зовсім інша картина в державі. Тому я хочу побажати, щоб кожне рішення приймалося громадами обдумано і виважено. Це особливо важливо для тих населених пунктів, які ще не визначилися.

Інтерв’ю з міським головою Біляївки Михайлом Бухтіяровим.

Друк
Схожі новини:
У Доброславі модернізують систему освітлення та водопостачання (фото)15:31
19 лип
На Одещині пройшов чемпіонат зі спортивного автотуризму "Турунчук - 2019" (фото)14:00
19 лип
У Доброславі відбулася сесія Лиманської районної ради (фото)12:45
19 лип
У Южному мають намір побудувати новий автовокзал (фото)12:00
19 лип
Перевалка контейнерів в порту "Південний" зросла більш ніж в два рази (фото)11:00
19 лип
Лиманська рада залишилася без заступника голови. Іван Ососкало достроково залишив свою посаду (фото)17:01
18 лип
У Лиманському районі проводяться перевірки на наявність амброзії та стихійних смітників (фото)15:15
18 лип
Яськівська ОТГ розповіла про результати реформи децентралізації у сфері освіти та медицини (фото)13:02
18 лип
У Першотравневому закликають економити воду (фото)12:00
18 лип
Децентралізацію потрібно закріпити у Конституції: Гройсман назвав головну умову захисту реформи (фото) 11:00
18 лип
У Доброславі будуть боротися зі стихійною торгівлею та сміттєзвалищами (фото)10:00
18 лип
Канал "Тилігул-Чорне море" приваблює все більше туристів (фото)16:12
17 лип
Чим живуть сусіди. Яськівська громада розповіла про свою історію об'єднання (фото)14:00
17 лип
У Лиманській райраді відбудеться позачергова сесія (фото)13:00
17 лип
Літо з поліцейськими. В Рибаківці пройшов чемпіонат з пляжного волейболу (фото)12:00
17 лип
У Красносільській ОТГ пройшли тренінги у рамках Програми "U-LEAD з Європою" (фото)11:00
17 лип
У Южному купатися можна: результати лабораторних досліджень (фото)10:00
17 лип
TOP