- Які були основні аргументи за те, щоб Сичавка приєдналася до Визирської громади?
Перш за все, Визирська ОТГ - економічно успішна і перспективна громада, у якої є значний потенціал для розвитку всіх населених пунктів, що входять до її складу. На її території - працює найбільша в Україні порто-промислова зона, яка наразі забезпечує жителів навколишніх сіл, включаючи Сичавку, робочими місцями. Кошти від податку на доходи фізосіб будуть надходити до бюджету ОТГ - це значна сума. Згідно з проведеними попередніми економічними розрахунками, Визирська громада, з часом, може зайняти передове місце в Україні по доходах бюджету на душу населення. Ми прийняли рішення приєднатися до багатої громади. Був і інший варіант - Южне. Представники міста запросили нас і запропонували надалі жителям Сичавки й Кошар користуватися міськими дитячими садами, школами, стадіонами та парками. Однак ми хочемо, щоб у нас тут на місці були свої дитячі сади, школи й парки, щоб ми могли організовувати цікаве дозвілля для наших жителів тут у Сичавці.
- Які були аргументи противників об'єднання і яка ситуація в селі сьогодні?
Це рішення далося нам нелегко. Чотири депутати, які проголосували проти, навіть зверталися до нашого народного депутата Степана Чернявського і двічі запрошували його на збори до села. Перший раз зустріч проходила в Будинку культури, де були присутні депутати южненської міської ради, які висловлювалися на користь об'єднання Сичавки з містом. Далі Степан Миколайович вирішив запросити на круглий стіл всіх депутатів Сичавської сільської ради, щоб і вони могли висловити свою думку, а також представників міста Южне та Визирської громади. Було важко: круглий стіл тривав п'ять годин. До його проведення Степан Чернявський вважав, що об'єднуватися Сичавці варто тільки з Южним, але після цієї зустрічі, вислухавши всі сторони, він прийшов до висновку, що жителям Сичавки вигідніше об'єднатися з Визирською громадою. Так село має більше шансів на збалансований розвиток, об'єднавшись з іншими успішними селами в одну громаду. У жителів сіл загальні проблеми й завдання, які відрізняються від міських. Якщо у нашому селі мали місце якісь негаразди, Визирка завжди приходила на допомогу: коли не було водопостачання в літній період, нам підвозили воду, допомагали з покосом трави, пожежна машина з Визирки приїжджає завжди, коли потрібно. Южне - прекрасне місто, ми будемо дружити й співпрацювати з ним на взаємовигідних умовах, укладемо для цього і відповідний договір. Але рішення про об'єднання прийняте - ми йдемо до Визирської громади.
- Які Ваші подальші плани?
У 2020 рік Сичавська сільська рада вступає поки самостійно, зі своїм бюджетом, до проведення місцевих виборів. Ми будемо вирішувати питання водопостачання у селі влітку: проєкт на будівництво водопомпової станції вже проходить експертизу. Ми дуже вдячні Визирській громаді, яка відгукнулася на наше прохання, і заклала кошти у своєму бюджеті - понад півтора мільйона гривень на реалізацію цього проєкту.
- Яким бачать жителі Сичавки місцеве самоврядування?
Відразу ж після того, як ми прийняли рішення про приєднання до Визирської громади, деякі жителі почали говорити, що оскільки Визирка така багата, нехай вже зараз нам все зробить: і кредити надасть, і дороги відремонтує. Але місцеве самоврядування - це самостійне управління, коли люди самотужки вирішують проблеми свого села й тільки в останню чергу звертаються за допомогою ззовні.