Для сучасних дітей і їхніх батьків мобільний телефон є необхідним елементом життя. Однак не все так добре і красиво, як здається на перший погляд. Про шкоду мобільних телефонів і їхній вплив безпосередньо на здоров’я дітей розповіла лікарка-психіатриня КНП «Лиманська ЦРЛ» Валентина Захарова.
— Валентино Миколаївно, конкретизуймо: чим шкідливий мобільний телефон для дитини?
Валентина Захарова, лікарка-психіатриня КНП «Лиманська ЦРЛ»
Слід зазначити, що мобільний телефон шкідливий не тільки для дітей, але і для дорослих людей. Однак для ще несформованого дитячого організму ця шкода більш виражена й небезпечна. Кістки черепа дитини набагато тонші, ніж у дорослого. Тому кістковий мозок дитини може поглинати в 10 разів більше електромагнітних випромінювань. Мобільний телефон здатний генерувати електромагнітні поля. Від випромінювання страждає нервова та імунна системи, а як наслідок це призводить до погіршення пам’яті, зниження уваги, головного болю, неуважності, примхливості дітей. Часті й тривалі розмови по мобільному телефону шкодять мозку, страждає слух, погіршується загальний стан юних користувачів телефонних апаратів. А часте «колупання» в телефоні з його яскравим екраном і дрібними буквами негативно впливає на зір дитини. На початку 21 століття шотландський вчений Вільям Стюарт провів експеримент, який наочно показав, що у дощових черв’яків змінюється структура білка через вплив мікрохвильового випромінювання мобільників. Це, звичайно, не єдиний досвід і не єдина заява вчених різних країн. Доведено, що електромагнітні хвилі можуть стати причиною змін в організмі людини. Електромагнітне випромінювання виходить від усіх електромагнітних приладів (мікрохвильовок, комп’ютерів, телевізорів). Тільки ось всі ці прилади знаходяться від нас на певній відстані, в той час, як з мобільними телефонами багато хто не розлучається навіть в туалеті та спить з ними обійнявшись. Мобільний телефон викликає залежність, особливо у дітей.
— Але в нинішньому сучасному світі без мобільного зв’язку не обійтися. Тому, як правильно користуватися мобільними телефонами, щоб зменшити їхній шкідливий вплив у першу чергу на дитячий організм?
Валентина Захарова, лікарка-психіатриня КНП «Лиманська ЦРЛ»
Нашим юним користувачам гаджетів, а для повсякденного контролю за ними й батькам, слід запам’ятати в даному разі досить прості правила:
Якщо батьки вирішили купити своїй дитині телефон, то слід заздалегідь зрозуміти можливі позитивні й негативні сторони такої покупки. Школярам до 12 років краще купувати телефон, який буде виконувати своє пряме призначення — дзвонити.
Вчені прийшли до висновку, що діти до 8 років не повинні користуватися стільниковими телефонами, бо ризик появи пухлини мозку через випромінювання телефону вкрай великий.
Повністю захистити організм дитини від шкідливих впливів не вдасться, однак можна максимально зменшити їх кількість, спираючись на поради.
Розмову записав: Іван Ільчук.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 13 (9 866).