- Валерію Володимировичу, коли після дня виборів вівся підрахунок голосів, які у Вас були очікування та відчуття?
Якщо дивитися на результати виборчої компанії, яка відбулася 30 червня, то я був обраний 54% виборців. Але остаточно це буде затверджено на першій сесії Визирської об'єднаної територіальної громади. Коли йшов виборчий процес, я проголосував на своїй виборчій дільниці разом зі своєю сім'єю. Весь цей день я перебував на робочому місці. Можу сказати, що я був впевнений в перемозі. Але я не припускав, що виграю з таким відривом. Я набрав 1517 голосів, а Руслан Латій - 861. Різниця майже у два рази! Для мене це було приємною несподіванкою. Все-таки люди мені висловлюють довіру вже втретє на виборах, а це зобов'язує до багато чого. Я - оптиміст і завжди вірю в найкраще. Хочу подякувати виборцям, які брали участь у виборах і підтримали мене. Найближчим часом люди відчують зміни на краще. Для цього я докладу всі свої сили й вміння для того, щоб наша громада була найкращою в Україні, щоб вона процвітала.
- Починається новий етап в житті громади. Які необхідно зробити перші кроки?
Так, дійсно, за плечима у нас 4 роки нелегкої боротьби. Було багато перешкод, щоб ми не об'єдналися. Але у нас була мета і, не дивлячись ні на що, ми перемогли. А тепер настав час в такому складі покращувати якість життя для людей в громаді. Ми справами це доведемо. Перші наші кроки: на сесії створити постійні комісії, щоб депутати могли вже працювати та приймати рішення, необхідні для громади. Необхідно буде затвердити штатний розклад, повинні бути визначені заступники й секретар ради, весь склад ради та інші структури. Ми будемо вже самостійно формувати структуру відділу освіти, культури, крім цього - ще фінансові служби. Нам необхідні комунальні підприємства, тому що ми плануємо приділяти багато уваги цим питанням. Важливо створити ефективне комунальне підприємство. Тут, у громаді, має бути чисто, повинно бути світло, вода. Інфраструктура населених пунктів повинна розвиватися.
- Які за пріоритетністю перед Визирською ОТГ стоять завдання?
В першу чергу необхідний розвиток транспортної інфраструктури. Для цього потрібні дороги, щоб зв'язати всі села громади транспортним сполученням. Це дозволить жителям громади з Любополю, Нової Вільшанки або Визирки безперешкодно їздити в Одесу, Южний або Доброслав. Друге питання - дитячі установи. У Визирці та в Першотравневому дитячі садки є, а в Любополі немає. Це гостре соціальне питання, адже молоді батьки не можуть приступити до роботи, а діти не отримують дошкільної освіти. Освітлення, водопостачання - це першочергові завдання, які в період передвиборної кампанії ставили перед нами місцеві жителі в Першотравневому, Любополі та Визирці. Крім цього в Визирці необхідно завершувати дитячий сад, амбулаторію і будувати школу. Аналогічне завдання і в Першотравневому - завершення ремонту в школі, дитячому садку, Будинку культури. На нас чекає багато роботи. Важливим було і залишається будівництво дороги в Любополі. Перед нашою командою депутатського корпусу стоїть багато завдань, а бюджет буде дозволяти планомірно розв'язувати всі проблеми. Люди дуже скоро відчують, що той шлях розвитку, який обрала громада - правильний і ефективний.
- Який стан справ з бюджетом у 2019 році?
До кінця 2019 року громада буде змушена працювати на бюджеті сільських рад. Але ми ще розраховуємо на допомогу і засоби, а це понад 100 млн. гривень, які надійшли до районного бюджету. З незрозумілих причин Визирській сільській раді виділили нуль, а Першотравневій раді виділили 1 млн. гривень. Але це мізер для розв'язання проблем наших населених пунктів! Щоб у другому півріччі можна було отримати якісь кошти, я вже подав клопотання і в адміністрацію і до районної ради, щоб Першотравневому допомогли з ремонтом і установкою пластикових вікон у школі. Крім цього нам необхідний ремонт дороги. Я знаю, що і Визирський сільський голова Олександр Токменінов теж подав клопотання в район, щоб було розв'язано питання з ремонтом дорожнього полотна на окружній трасі. Думаю, що до кінця року ще можна буде вирішити багато питань. А ось вже з нового 2020 року ми вже самостійно будемо формувати бюджет громади та системно приступимо до розвитку соціально-економічної інфраструктури.