У Сичавці в школі навчається 170 учнів, ще 20 ходять у "вечірку". До навчального закладу шкільний автобус підвозить дітей з навколишніх сіл, наприклад - з Кошар. Тому у коридорах тут завжди гамірно.
У нас в цьому році приїжджає дуже багато дітей. З Кошарів у цьому році до нас приїжджає 27 дітей, один учень - з Любопіля, - Олена Бубнова, директор Сичавської школи.
Школа, хоч і не нова, але виглядає ошатно. Допомагають батьки, підприємці, сільрада. А ще відмінною рисою є велика кількість зелених рослин - тут вони на кожному кроці.
Ми намагаємося наші недоліки прикрасити. У нас велике різноманіття зелені. Я за це вдячна нашому завгоспові та техпрацівникам. Складається враження, що вони з ними кожен день розмовляють. Якби ви бачили, як вони їх пересаджують, з якою любов'ю відносяться. Адже це важко - кожного дня їх поливати та розпушувати, - Олена Бубнова, директор Сичавської школи.
Сичавська школа, як і всі навчальні заклади Лиманського району, готується відзначити День вчителя. Традиційно тут це день, коли учні займають місце педагогів та самі проводять уроки. Напередодні продумують, який предмет обрати та розробляють план уроку. Наприклад, Олександр, буде викладати англійську мову.
Буду вчителем англійської мови. У мене з англійською все добре, відмінно розумію цю мову, тому є бажання її викладати, - Олександр, учень 11-го класу Сичавської школи.
У школі є власний парламент та президент. Всі вони беруть активну участь у житті навчального закладу: допомагають з проведенням свят, виставок, виконують організаційні роботи.
Допомагають нам організовувати виставки. Наразі у нас стоїть важливе завдання - проведення дня самоврядування. Ще буде святковий концерт для вчителів. Приготували їм на п'ятницю вихідний, - Лариса Кириленко, педагог-організатор Сичавської школи.
Варто зазначити, що президента у школі обирають щороку. І ось вже тричі учні підтримують Ірину Святецьку. Сама ж очільниця учнівства каже, що спочатку було цікаво спробувати себе у цій ролі, а зараз вже й життя свого не уявляє без президентства.
Мені не важко бути президентом школи. Все дається легко і цікаво. Спілкуватися з однокласниками і школярами - легко. Три роки тому стало цікаво спробувати щось нове і розвиватися, - Ірина Святецька, учениця 11-го класу, президент Сичавської школи.
Поки старші учні готувались до концерту, найменші - початкові класи - освоювалися у шкільній родині. Одна з перших вчителів, котра прийняла першачків за новою системою НУШ - Тетяна Качалова. Минулий рік для неї був випробуванням, бо довелося випробовувати нові знання, викладати по-новому. А у 2019 - легше.
Діточкам було цікаво. І зараз їм цікаво. Вони приходять із задоволенням. Навіть вчора говорили, що не хочуть на канікули. Їм цікаво спілкуватися, уроки в ігровій формі, їм це дуже подобається, - Тетяна Качалова, вчитель початкових класів Сичавської школи.
З нагоди Дня вчителя педагоги та учні з задоволенням вітають колег чи наставників.
Щоб ваша творчість ніколи не закінчувалася, щоб діти нас надихали на нові вчинки, на самоосвіту. Я вважаю, що це свято стосується не лише вчителів, але й наших учнів, адже якби не вони, то не було б і нас. Тому я хочу від щирого серця подякувати нашим учням за те, що вони нас надихають на нашу працю, - Ілона Коломієць, вчитель англійської мови та зарубіжної літератури Сичавської школи.
Я хочу побажати нашим любим вчителям здоров'я, наснаги, терпіння. Тому що кожного дня вони приходять до нас зі знаннями, з любов'ю та теплом. Хочу, щоб у них все було добре у житті, - Євгенія, учениця 9-го класу Сичавської школи.
Школі, хоч і допомагають, але розв'язати всі проблеми неможливо. На жаль, у сільради не такий великий бюджет, аби глобально допомогти, тому зараз для мешканців села вирішальний момент.
Зараз Сичавка повинна зробити вибір, з ким об'єднатися. Якщо мешканці села оберуть для цього Визирську громаду, то у них будуть перспективи для розвитку. В тому числі - і для навчального закладу. Сичавська школа зможе реалізувати свій потенціал. А він є, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.