» » "СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя (фото)

"СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя (фото)

"СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя (фото)

  Золота осінь з одного боку - це мальовничий період року, з іншого - це час, коли деякі люди безвідповідально ставляться до навколишнього середовища. Законодавство України забороняє палити листя. Лікарі говорять про певні ризики для здоров'я, а екологи б'ють на сполох: це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин. Саме тому у Першотравневому НВК стартував екологічний проєкт "СТОП-дим"."СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя.Наталія Кириченко, ідейний натхненник проєкту "СТОП-дим", заступник директора Першотравневого НВК з навчально-виховної роботи.

Оскільки школа існує для того, щоб виховувати, а ми повинні випустити свідому людину та свідомого громадянина, ми вирішили залучити до цієї справи дітей. Ми вважаємо, що дієвіше, коли дитина звертається до дорослих людей з проханням про допомогу, - Наталія Кириченко, ідейний натхненник проєкту "СТОП-дим", заступник директора Першотравневого НВК з навчально-виховної роботи.

"СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя.  Дим від багаття має в 350 разів більше шкідливих речовин, ніж дим від куріння. Тому старшокласники почали інформаційну кампанію, щоб звернути увагу на негативне і шкідливе явище.Оксана Кравченко, соціальний педагог Першотравневого НВК.

З великим захопленням діти беруть участь у проєкті "СТОП-дим". Самі розробили інформаційний банер і пам’ятки про відповідальність. Активну участь беруть учні 7 та 8 класу, вони дуже вдало спілкуються із населенням, тому що ми всі - жителі Першотравневого, і нам не байдуже забруднення довкілля. За допомогою у розробці всіх матеріалів ми звернулися до фахівця - нашого вчителя біології, - Оксана Кравченко, соціальний педагог Першотравневого НВК.

Вікторія Кулиніч, вчитель біології Першотравневого НВК.

У наш час багато людей хворіють і помирають від раку. Ми хочемо розповісти людям, що при спаленні опалого листя виділяється багато канцерогенних сполук, які викликають такі тяжкі захворювання, - Вікторія Кулиніч, вчитель біології Першотравневого НВК.

"СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя,"СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя.  Спілкуючись з односельцями, діти інформують про те, що отруйні гази під час горіння можуть стати джерелом алергії та впливають на імунну систему.Злата Фьодорова, учениця 7-Б класу Першотравневого НВК.

Вивільняється пил, чадний газ, важкі метали, бензопірен, що може викликати у людини тяжкі онкологічні захворювання, - Злата Фьодорова, учениця 7-Б класу Першотравневого НВК.

Вікторія Кобріна, учениця 7-Б класу Першотравневого НВК.

Окрім безпосередньої загрози здоров’ю, спалювання листя нищить природу: у сухому листі гинуть комахи, що веде до згубних наслідків у природному середовищі, - Вікторія Кобріна, учениця 7-Б класу Першотравневого НВК.

 Валентина Лозова, учениця 7-Б класу Першотравневого НВК.

При спалюванні трави на присадибних ділянках вогонь може перекинутись на природні ділянки. Це призведе до порушення законодавства та загибелі рослин і тварин, - Валентина Лозова, учениця 7-Б класу Першотравневого НВК.

"СТОП-дим": у Першотравневому НВК впроваджують екологічний проєкт з припинення спалювання листя.  Виховання відповідальної молоді є запорукою розв'язання багатьох екологічних питань у майбутньому.Наталія Кириченко, ідейний натхненник проєкту "СТОП-дим", заступник директора Першотравневого НВК з навчально-виховної роботи.

Оскільки в нас працює об’єднання волонтерів декілька років, у минулому році вони вже торкалися цього питання та самостійно випустили ролик-звернення, щоб люди не палили листя. У цьому році ми пішли далі. Важливо, щоб люди не спалювали сміття, пластик та траву з городу, - Наталія Кириченко, ідейний натхненник проєкту "СТОП-дим", заступник директора Першотравневого НВК з навчально-виховної роботи.

  Екологічний патруль Першотравневого рекомендує компостувати листя. Задля цього не потрібно особливих знань або зусиль. Більш того, такий компост - найкраща сполука для подальшого удобрення ґрунту.

  Фото коптер Віктор Брик. 

Друк
Схожі новини:
Роботи з реконструкції стадіону в Южному виконані на 50%15:00
20 лис
Сичавська сільрада прийняла рішення про приєднання сіл Сичавка та Кошари до Визирської громади (фото)14:30
20 лис
Губернатор Одещини готовий об’єднувати громади примусово14:00
20 лис
Газета "Голос України" вперше підписала меморандум з громадою - потужною Визирською ОТГ (фото)13:00
20 лис
У селах Крижанівка та Ліски можливі відключення електроенергії12:30
20 лис
Першотравневий НВК шукає фахівців на вакантні місця (фото)12:00
20 лис
У Першотравневому організували вивіз опалого листя (фото)11:00
20 лис
На дорозі від Доброслава до Степанівки завершено капітальний ремонт (фото)10:00
20 лис
В Одеській облраді депутати обговорили гострі проблеми регіону (фото)15:48
19 лис
Будівництво нового баскетбольного майданчика в місті Южне на фінальній стадії (фото)15:30
19 лис
Сичавка зробила свій вибір: село увійде у склад Визирської ОТГ (фото)15:02
19 лис
"ТІС" досяг рекорду вантажообігу за весь час роботи14:00
19 лис
Визирська громада відвідала Львів на вікенд (фото)13:00
19 лис
У Визирській громаді уточнені координати помешкань жителів допоможуть в роботі екстрених служб (фото)12:00
19 лис
Борці з Першотравневого прийняли вітання з перемогою (фото)11:00
19 лис
Надія Мовчан-Карпусь провела зустріч з учнями й вчителями Першотравневого НВК (фото)10:00
19 лис
На посаду в.о. директора порту "Південний" призначено досвідченого директора15:00
18 лис
Жителі села Дмитрівка розповіли, з ким хотіли б об’єднатися (фото)14:00
18 лис
Рішенням Верховної Ради громадам повернули державні землі13:00
18 лис
"Поверніть гроші громадам!" - чотири населених пункти Одеської області долучилися до всеукраїнської акції12:00
18 лис
У Визирці та Першотравневому висадили понад 1000 кущів та хвойних дерев (фото)11:00
18 лис
Діяльність керівника порту "Південний" розслідуватимуть правоохоронці10:00
18 лис
Село - з селом: думка депутата Верховної Ради України Степана Чернявського стосовно приєднання Сичавки до Визирської ОТГ (фото)13:48
17 лис
Мешканці Южного розповіли про своє бачення об’єднання з Сичавкою (фото)13:33
17 лис
Стратегія регіонального розвитку Одеської області на 2021-2027 роки: в Одеській ОДА розпочали розробку проєкту12:00
16 лис
TOP