- Яка історія появи пожежної команди та пожежної частини у Визирці?
За ініціативи колишнього сільського голови Олександра Токменінова Визирська сільська рада виділила 3,5 мільйона на придбання пожежної машини. Підтримку також надала адміністрація Лиманського району та виділила на це ще 1,5 мільйона. Дуже допомогла пожежна частина ДСНС Доброслава в особі Радьо Олега Володимировича. Ми їм дуже вдячні, тому як без них не було б Визирської пожежної команди. Придбали пожежний автомобіль АЦ540 на базі "МАЗа" 5316, який дав можливість вивозити особовий склад - екіпаж, що складається з трьох осіб і вогнегасні речовини: 4,5 тонни води, 500 л. піноутворювача.
Раніше пожежного відділення у Визирці не було. Хоча село невелике, населення його постійно зростає й пожежі трапляються нерідко. Частина, яка обслуговувала Визирку, знаходиться у 25 км., в Доброславі, за час дороги пожежа могла збільшитися як мінімум у два рази. Тому прийняли рішення придбати автомобіль, який би обслуговував Визирку та прилеглі села. До того ж, ми - громада тепер, і виїжджаємо на пожежі в межах 40 км.
- Пожежну частину і команду формували "з нуля"?
Набрали особовий склад з професіоналів. З них 40% перш ніж приступити до роботи отримали пожежну освіту в Краснознам'янському навчальному центрі, склали іспити й отримали допуск. Несення служби почалося з 15 серпня 2018 року. Особовий склад складається з 13 осіб. Несення служби - доба через три, відповідно до розпорядку дня: заняття, відпрацювання нормативів. За 2018 рік виїхали на 17 пожеж. На вересень 2019 року, тобто за дев'ять місяців, кількість пожеж досягла 74. Житлові будинки, дачі, ландшафтні пожежі. Особовий склад показав себе з кращого боку, справляється прекрасно, нарікань немає. Відколи сформувалася громада, ми виїжджаємо і до Любопіля нерідко, і до Першотравневого.
- Розкажіть про себе, де служили до того, як стали начальником пожежної команди?
Був в управлінні пожежної охорони, працював інспектором пожежної частини №12, потім був начальником варти в пожежній частині №2, працював в загоні з охорони Одеського припортового заводу, а також в Міністерстві оборони начальником протипожежної служби.
- Які ситуації найчастіше призводять до пожеж?
До ландшафтних пожеж призводить безтурботність людей - спалювання сміття без нагляду. Поширення вогню збільшує пожежу в десятки, а то і сотні разів. Спекотна погода, сухостій, люди палять сміття, залишили без нагляду - начебто дрібниця, вітер подув, і площа горіння досягає 500-600 квадратних метрів. Ми проводимо агітаційну роботу серед населення, щоб запобігати таким ситуаціям. Проводимо екскурсії для школярів та дітей. Зазвичай маленькі громадяни України приносять додому все, що чують поза домівкою, і в подробицях розповідають батькам - проводять роботу по пожежній безпеці у своїх сім'ях.
Що стосується житлових будинків та дач, там перш за все порушують правила пожежної безпеки при використанні електронагрівальних приладів та камінів. Зараз почався осінньо-зимовий період, коли люди намагаються обігріти приміщення. Якщо використовується неякісне обладнання з відкритою спіраллю - це 60% небезпеки. Особливо небезпечно, коли залишають без нагляду або гірше того - залишають там дітей. Дитина попустувала, перекинула - ось і пожежа, а часом і трагедія. Велике прохання до всього населення - дотримуватися правил пожежної безпеки не тільки вдома, а й на роботі, на службі.
- Який виїзд на пожежу запам'ятався Вам найбільше?
У селі Визирка горіло дві кімнати будинку, де жив сімдесятирічний пенсіонер. Завдяки професіоналізму першого караулу пожежу ліквідували відразу. З боку навіть не було видно, що будинок горів. Хотілося б відзначити хорошу роботу першого караулу: Королюк, старший пожежний, Одінцов, пожежний та Гашкович, водій. Я теж брав участь. Гасіння цієї пожежі продемонструвало хорошу підготовку хлопців і навички їх роботи. У Зорі Труда разом з пожежною частиною Доброслава гасили велику площу - 3 га, на даній території знаходилася газгольдерна. Там колишня фабрика, було багато сміття, очеретів і сухостій, - виняткова робота.
Також гасили пожежу на підприємстві "Дельта Вілмар" спільно з Доброславською пожежною частиною. Наш підрозділ відпрацював тоді тільки два місяці. Пожежу на підприємстві допомагали гасити два дні.
- Чим відрізняється ваша пожежна машина від техніки інших пожежних частин?
В інших підрозділах вік техніки досягає 15, а іноді й 30 років - доводиться постійно ремонтувати, варити. А у нас новий автомобіль, якості "Євро-5". Комплектація українська. До того ж представники київської компанії "Титал" приїжджали проінструктувати водія та особовий склад. На цьому автомобілі легше працювати й приємніше - і забір води, і подача вогнегасних засобів значно зручніші. Стандарт "Євро-5" говорить сам за себе.
- Тепер пожежна команда працює на всю громаду?
Населення знає про те, що є пожежна команда. Жителі сіл телефонують нам, часом дзвінки надходять особисто мені. Наприклад, з приводу спалювання сміття в невстановлених місцях. Ми інструктуємо населення, пропагуємо пожежну безпеку, розповідаємо, які заходи вживати в тих чи інших випадках. Ми виїжджаємо на допомогу й в Южне, і в сусідні села, і на підприємства. Місцева пожежна охорона Визирської громади виконує свої обов'язки та завдання перед населенням.
- Які побажання жителям громади?
Нехай особовий склад відпрацьовує навички на навчаннях. Виїзд на пожежу - це завжди матеріальний збиток. Причиною його є безтурботність та порушення правил пожежної безпеки дорослими людьми. Часто діти відповідальніше ставляться до правил. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Але навіть якщо щось трапиться, ми - поруч.