Тилігульський лиман - окраса Лиманщини. Багатий світ флори та фауни, відсутність розвиненої інфраструктури роблять його майже недоторканою частиною природи чорноморського узбережжя. Взимку, коли вся природа навкруги засинає, він живе своїм життям. Завдяки океанічній солоності - близько 30 проміле - він майже не замерзає. Тому життя тут вирує цілий рік. На острівцях живуть пернаті, на берегах - тварини, а у воді ціле різноманіття гідробіонтів. Назва "Тилігульський" має тюркське походження. "Тилігул" означає "буйне озеро". І дійсно, погода тут непередбачувана, а по всьому берегу завжди вітряно. Водна перлина є важливим міжнародним природним об'єктом і входить у перелік захищених водно-болотних угідь, де є "транзит" мігрувальних птахів.
Коли виникла екологічна загроза повної засоленості лиману, було прийнято рішення про реконструкцію з'єднувального каналу. Він підтримує у лимані стабільний рівень води, бо річка Тилігул, котра раніше наповнювала водойму, майже зникла.
Зараз життя на лимані відновлюється. Тут збільшується кількість живих організмів, росте кількість птахів. І навіть взимку, коли холодно, на Тилігулі вирує життя.
Зима - це не привід впадати у сплячку. На берегах лиману у листопаді та на початку грудня найчистіше повітря. А ще - неймовірні краєвиди. Тому Тилігул - гідне місце для відпочинку у будь-яку пору року.