Як грім серед ясного неба: благоустрій Першотравневого триває, але й вандали не сидять без діла. Фото "Першотравнева сільська рада".
Коли встановили на площі у центрі біля Будинку культури нові лавки, їх почали ламати, викручувати болти та знімати дошки - мене цей факт дуже вразив. Ми це питання так не залишимо: будемо спілкуватися з людьми, з батьками, з дітьми, будемо проводити профілактичні бесіди з молоддю. Ще ми плануємо ставити тут охорону, яка буде доглядати за порядком, - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільради.
Ми дуже добре знаємо, що багато людей докладало зусиль, щоб зробити наш парк, і ми всі разом дуже довго чекали на нашу площу біля Будинку культури. А на ній вже ліхтарі розбиті та лави. На жаль, хтось хоче таким чином самовиразитись. Ми не впевнені, що псування майна - це діло рук підлітків. Адже у нас у Першотравневому є і дорослі люди, які не знайшли застосування своїм силам, - Наталія Кириченко, депутат, член постійної комісії з питань освіти Визирської сільської ради.
Школа, як другий за своїм впливом після сімейного виховання фактор, прикладає зараз максимум зусиль, щоб діти були залучені в освітньому процесі. Та не лише у шкільний, а й позашкільний час.
Школа робить все, щоб діти були зайняті. У нас працює освітній простір "ПростоСвіт", працює багато різних гуртків. Наше завдання - зацікавити, щоб юні першотравневці були надалі корисними для нашого села, - Тетяна Казак, депутат Визирської сільради, директор Першотравневого НВК.
Першим кроком для виявлення вандалів стане встановлення відеоспостереження та впровадження громадських дружин.
Ми хочемо виявити та покарати правопорушників. Задля цього разом з "Командою розвитку" ми зараз ведемо перемовини з поліцією, як це зробити законно та організувати дружини. Так, під час нічних рейдів, ми зможемо виявляти правопорушників, - Володимир Пігнастий, громадський діяч, тренер СК "Бушинкан".
Покарати дітей, яким по 13-14 років, які ще неповнолітні - це дуже складно. Тому, коли будуть встановлені камери відеоспостереження, та якщо порушниками виявляться дорослі особи, цим будуть займатися компетентні органи. Вандалізм - це страшний прояв, з яким ми будемо всіляко боротися у громаді, - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільради.
Громадські роботи - це дуже хороший вихід із ситуації. Ми дамо можливість порушникам виправити те, що вони накоїли. Так вони зрозуміють, що несуть відповідальність за те, що роблять, - Володимир Пігнастий, громадський діяч, тренер СК "Бушинкан".
Варто зазначити, що шкідництво громадського та приватного майна можуть класифікувати за різними статтями адміністративного та Кримінального кодексів України. В них є як "загальні", так і ті статті, що описують конкретні види "шкідницьких" правопорушень. Правда, якщо правопорушнику ще не виповнилося 16 років, а в деяких випадках - 14, відповідати будуть батьки.
Звичайно, ця проблематика не лише школи або сільської ради. Це проблема всієї громади. З підлітками треба працювати та пояснювати їм наслідки. Це наш добробут, тому ніхто не має стояти осторонь цієї проблеми, - Наталія Кириченко, депутат, член постійної комісії з питань освіти Визирської сільської ради.
Для того щоб зламати, не потрібно вміння і знань. А ось збудувати набагато важче. Тому найближчим часом в ОТГ приділятимуть багато уваги дбайливому ставленню та збереженню суспільних благ. А благоустрій буде тривати та поширюватись на інші території громади.