Архів
Травень 2025 (55)
Квітень 2025 (50)
Березень 2025 (51)
Лютий 2025 (50)
Січень 2025 (35)
Грудень 2024 (32)
ЛАН » Головні події дня » Обличчя Визирської об'єднаної громади - Валерій Стоілакі

Обличчя Визирської об'єднаної громади - Валерій Стоілакі

Обличчя Визирської об'єднаної громади - Валерій Стоілакі

  При нинішній моді на обличчя новий практичний селянський розум все ж більше довіряє людині надійній. А Валерій Володимирович з десятого року в рідному Першотравневому керував сільрадою. Стало бути, перевірили його владою. Про те, який він в ній, знають не тільки в його селі. Людський поголос на виборах - не остання річ.Обличчя Визирської об'єднаної громади - Валерій Стоілакі.  У Визирці, як і в інших селах громади, гарна плитка на тротуарах. Дерева перешіптуються за вітром з підстриженими кущами. Після нещодавнього дощу вода відразу пішла в ливневку. А ввечері, на тлі темніючого неба, уздовж вулиць спалахують стиглі яблука ліхтарів.
  Голова розповів про переоблік, що зараз йде в його новому господарстві. Цей переоблік і стане лінією відліку. Приростуть у громади активи, значить, вона на вірному шляху.Обличчя Визирської об'єднаної громади - Валерій Стоілакі.  Тут понад 25,5 тисяч гектарів землі, дитячі садки й школи, амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти. І живе в громаді не одна тисяча людей. У кожного, зрозуміло, своє уявлення, яким це життя повинне бути. У Валерія Стоілакі - також. І тому, напевно, з таким задоволенням говорить він про зміни у своєму Першотравневому.
  На столі у голови рукописний лист з квадратиками - програма на рік. Половина заштрихована - значить, виконав. Один з таких квадратиків - за допомогою транспортного вузла "ТІС" на площі біля Будинку культури з'явилися тротуарна плитка й світильники. І тепер голова подумує про фонтан. Ще два квадратика - до заасфальтованих вулиць в цьому році додалися Виноградна й Стребкова. А якщо узагальнити, то за останні роки проклали понад два десятки кілометрів водопроводу. Міняли проржавілі труби на сучасні пластикові.

  Зрозуміло, тепер в плани керівника ляжуть зміни в усіх його селах. За підрахунками бюджет буде солідний, до 20 тисяч гривень на людину. Але з наступного року.Обличчя Визирської об'єднаної громади - Валерій Стоілакі.  А як в нинішньому бути? Адже його бюджет зав'язаний на район. Які суми на що виділити вирішують там, в Доброславі. А живуть тут, в громаді. Словом, є над чим голові міркувати. І ще розбурхує столична новина - адміністративну карту України збираються перекроїти. З 480 районів хочуть залишити 100. Центр місцевого життя переміститься в громаду. Де, до речі кажучи, вже 70 відсотків мешканців живуть.

  Однак як у цих громадах, в тому числі й Визирській, жити без внутрішніх зв'язків? Але щоб стара пісня "Ех, дороги ..." зазвучала "Ах, дороги!", ними й потрібно зайнятися насамперед. Це Валерій Стоілакі розуміє відмінно.
  Раніше головою Першотравневого сільради багато років працював батько голови нинішнього. Тоді довідки виписували, сесії проводили. Так, ще в сімейних сварках розбиралися. Однак важливі рішення в житті селян приймали "нагорі". Ну, і люди на "верх" цей косо поглядали: рішення-то були часом сумнівні. А багато просто не вирішувалося. А тепер місцева влада відповідає за те, що вирішила тут, на місці, зробити за свої гроші. Робити потрібно чимало. Адже в обов'язки керівника громади входить турбота про побут та освіту, медицину та культуру.
  Відремонтували Будинок культури. У ньому 460 місць. Але коли виступають тутешні артисти, буває, яблуку ніде впасти. Слава про першотравневі таланти далеко розійшлася. Не випадково пісенний ансамбль "Джерело" на Сорочинський ярмарок запрошували.
  У селі заасфальтовані вулиці, хороший магазин і соціальна аптека, що з'явилася тут, як і багато іншого, за допомогою транспортного вузла "ТІС". На новій просторій автостоянці, що поруч з теж новим шкільним парканом, Валерій Стоілакі переживає про те, що може паркувальних місць не вистачити: дітей в школу на машинах привозять - в селі чимало жителів забезпечених.
  Є заможні люди та професій інших, хто місцем проживання обрали саме це село. Про його привабливість можна судити за вартістю житла. Ціна середнього - на рівні одеської квартири.
  Голова зізнався, що в Одесі жити б не зміг, Першотравневе для нього - комфорт душевний. А комфорт побутовий окреслив завдання - потрібна вода. Взимку, правда, її вистачає. Однак влітку потужності тутешніх свердловин бракує. І до села прокладають водопровід. Дефіцит незабаром зійде нанівець.
  Якби зустрівся голова з президентом, він би радив йому одне:

Про людей не забувати. Щоб ціна на газ була прийнятною. Та й взагалі ціни не вгору, а вниз йшли. Зрозуміло, це справа прем'єрська. Але у нас звикли думати: за все відповідає президент, - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

  Для Валерія Стоілакі вкрай важливо, що люди про владу думають. І перш за все - про місцеву. Намагається, щоб думали добре. Щоб турботу відчували. Вона вкрай важлива для літніх. І тут тих, кому виповнюється 70, кожні п'ять років вітають. А після 90 - щороку. Буває, хтось із селян серйозно захворів. На лікування часом потрібні гроші чималі. Тоді й підключається благодійний фонд імені Олексія Ставніцера. Взагалі, голова не любить, щоб без відповіді прохання залишалися. Йому треба, щоб люди були задоволені.
  Валерій Стоілакі раніше не думав йти в голови громади, але депутат облради Олег Кутателадзе переконав.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Турботою про людей він мені Олександра Янчева нагадує. Свого часу директор тутешньої знаменитої колись птахофабрики чимало для Першотравневого зробив. Не випадково біля сільради пам'ятник йому стоїть, - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

  Який слід в людських долях Янчев залишив? За прикладом Валерію Стоілакі далеко не ходити. Після армії там, на фабриці, він робочим був. Але підприємству, що зростало, конче потрібні були інженери-будівельники. А директор, двоюрідний дядько, знав про тягу племінника до цієї професії. Словом, закінчив Валерій будівельний інститут і зараз вважає, що освіта йому дуже допомагає.
  А коли в селі з'явився пам'ятник Олександру Янчеву, злі язики подейкували, мовляв, родича увічнив.

Ні, це пам'ять про людину, яка багато в чому життя в нашому селі на краще змінила. І пам'ятати про нього повинні, - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

  На завершення у Валерія Стоілакі запитали про походження його прізвища. І він розповів те, що від діда свого чув. У дідового батька прізвище було болгарське - Волков. Але коли греки та болгари, які жили в селі, захотіли на землю предків повернутися, він переконував: "Стійте, хороші мої! Стійте, лаки!". Ось до нього і приклеїлося прізвисько. А потім і прізвище. Чи було так насправді, тепер не дізнатися. Але розповідь гарна - людині краще жити на землі, до якої вона приросла.


Автор: Аркадій Ромм.

Стаття підготовлена за матеріалом газети "Одесская жизнь" №42 от 27.10.2019.

Друк
Безкоштовне навчання для майбутніх військових: Одеська морська академія запрошує до вступу14:29
23 тра
Які вакансії презентувала Визирська громада на ярмарку у Доброславі (відео)14:00
23 тра
Ярмарок вакансій у Доброславі: можливості для працевлаштування та підтримка ментального здоров’я (фото)12:26
23 тра
Олександра Рибалова: про діяльність Визирського ЦНАПу під час війни (відео)12:52
22 тра
Тиждень психічного здоров’я: у Кордонській гімназії навчають емоційній стійкості (фото)10:00
22 тра
Визирська громада вшанувала пам’ять військового з Причорноморського Миколи Налапка (фото)12:30
21 тра
Кордонська гімназія дбає про психічне здоров’я учнів (відео)12:05
21 тра
Молодіжна рада організувала кінопоказ у Дмитрівці (фото)09:22
21 тра
У Причорноморському ліцеї відбувся патріотичний квіз «Вишивана Україна» (відео)14:00
20 тра
Від тренувань до змагань: секрети успіху рою «Визирські козачата» у грі «Джура» (фото)11:46
20 тра
У Визирській громаді триває санітарна обробка водонапірних башт (відео)09:37
20 тра
Квіз «Вишивана Україна»: молодь Визирської громади відзначила День вишиванки (фото)16:15
19 тра
Учасники рою «Визирські козачата» розповіли про підготовку до гри «Джура» (відео)15:43
19 тра
«Першоцвіти» гідно представили Визирську громаду на фестивалі «Танець у моря»14:51
19 тра
У населених пунктах Визирської громади проводять санітарну обробку водонапірних башт (фото)10:00
19 тра
Як відзначили День вишиванки у Причорноморському ліцеї (відео)12:21
17 тра
День вишиванки: учні закладів освіти Визирської СТГ одяглися у національні вбрання (фото)12:12
17 тра
Виконком Визирської сільради: підтримка молоді, соціальний захист та кадрові зміни (фото)15:54
16 тра
Нові можливості для розвитку дітей: у Визирці з’явиться сучасна STEAM-лабораторія (фото)11:05
16 тра
Пожежники нагадують жителям Визирської громади про правила пожежної та мінної безпеки (відео)09:22
16 тра
День сім'ї у Визирській громаді: підтримка родин та заклик до патронату12:35
15 тра
Пожежники Визирської громади проводять роз’яснювальну роботу серед населення (фото)09:32
15 тра
У Дмитрівці стартувала санітарна очистка водонапірних башт15:23
14 тра
Визирська громада отримала подяку від 28-ї ОМБр за підтримку (фото)11:08
14 тра
Для учнів Визирської громади провели військово-патріотичну гру «Джура» (відео)14:00
13 тра
TOP