- Чи вплинула якось зміна статусу з головного лікаря на директора на Вашу роботу?
Що стосується функцій і обов'язків, ні для мене, ні для колективу нічого не змінилося. Ми надаємо той же обсяг медичних послуг і кваліфікованої допомоги, як і раніше. Згідно з класифікатором професій, змінилася назва посади. У всіх установах України та Одеської області, в тому числі, відбувається такий процес під час переходу в комунальні некомерційні підприємства. До того ж автономізація підприємства є обов'язковою умовою для підписання договору з Національною службою здоров'я України.
- У процесі реформування у 2020 році почнуться зміни у лікарнях районного рівня?
Триває реформа первинного рівня медицини, а з 1 квітня 2020 відбудеться реформа другої й третьої ланки. У зв'язку з цим з 11 вересня рішенням районної ради наша лікарня стала некомерційним підприємством з метою укладення договору з Національною службою здоров'я України.
- Що означає реформа для пацієнтів?
Обсяг медичних послуг не зміниться. Однак, після підписання договору лікарнею, у населення з'явиться можливість отримувати медичні послуги на безоплатній основі. Якщо до цього пацієнтам доводилося близько 50% ліків купувати самостійно, то надалі кожен пролікований випадок буде оплачуватися службою здоров'я. Наша лікарня готувалася до реформи з 2018 року. Для того, щоб пацієнти мали можливість отримувати кваліфіковану допомогу в повному обсязі, ми робили капітальні ремонти приміщень та закуповували сучасне обладнання. Гарантовано оплачуватися Національною службою здоров'я будуть наступні випадки: невідкладна допомога, гострий мозковий інсульт, інфаркт міокарда, пологи, неонатальна та паліативна допомоги. Зараз обговорюється, як буде відбуватися оплата інших випадків - службою здоров'я або ж з місцевого бюджету.
- Як у Вас складається взаємодія з сільськими ФАПами?
Я сподіваюся, що співпраця з центрами первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району і надалі буде складатися успішно. Від сімейного лікаря багато залежить: перший "золотий" час для розпізнання хвороб належить медикам первинної допомоги. Тому, від того, коли лікар розпізнає гострі захворювання такі, як інфаркт міокарда, інсульт, і направить пацієнта до нас, залежить подальший стан і життя людини. Наша співпраця з сімейними лікарями як раз і полягає в тому, що до нас, за необхідності, направляють пацієнтів на обстеження, лабораторні аналізи та лікування.
- Чи існує співпраця між районною лікарнею й Визирською громадою?
В нас вже є досвід співпраці з Красносільською об'єднаної громадою, а тепер будується взаємодія і з Визирською ОТГ. Вже проведені наради з метою пояснити, куди будуть направлятися кошти, які вони виділять на медицину. І керівництву, і населенню важливо розуміти, як витрачаються гроші на вторинну ланку медицини. Йшлося про те, що буде проводитися закупівля ліків, медичних матеріалів для надання необхідної допомоги жителям Визирської громади. У цій сфері громадою буде здійснюватися контроль, і ми будемо звітувати перед нею за використання цих коштів. Ми передбачимо закупівлю для Визирської громади лікарських препаратів, медикаментів, в тому числі й для амбулаторної медичної допомоги. Ці кошти будуть розподілятися на проведення операцій, протезування та інші послуги.
- Жителі громади зможуть і надалі звертатися за допомогою в Лиманську районну лікарню?
Власне, можливість отримувати безкоштовну медичну допомогу в цій лікарні у жителів громади була й раніше, оскільки виділялися кошти на лікування всього населення району. Надалі, для жителів Визирської ОТГ будуть окремо закуповуватися ліки й оплачуватися всі види медичних послуг.