» » Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

  - Чи вплинула якось зміна статусу з головного лікаря на директора на Вашу роботу?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Що стосується функцій і обов'язків, ні для мене, ні для колективу нічого не змінилося. Ми надаємо той же обсяг медичних послуг і кваліфікованої допомоги, як і раніше. Згідно з класифікатором професій, змінилася назва посади. У всіх установах України та Одеської області, в тому числі, відбувається такий процес під час переходу в комунальні некомерційні підприємства. До того ж автономізація підприємства є обов'язковою умовою для підписання договору з Національною службою здоров'я України.

  - У процесі реформування у 2020 році почнуться зміни у лікарнях районного рівня?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Триває реформа первинного рівня медицини, а з 1 квітня 2020 відбудеться реформа другої й третьої ланки. У зв'язку з цим з 11 вересня рішенням районної ради наша лікарня стала некомерційним підприємством з метою укладення договору з Національною службою здоров'я України.

  - Що означає реформа для пацієнтів?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Обсяг медичних послуг не зміниться. Однак, після підписання договору лікарнею, у населення з'явиться можливість отримувати медичні послуги на безоплатній основі. Якщо до цього пацієнтам доводилося близько 50% ліків купувати самостійно, то надалі кожен пролікований випадок буде оплачуватися службою здоров'я. Наша лікарня готувалася до реформи з 2018 року. Для того, щоб пацієнти мали можливість отримувати кваліфіковану допомогу в повному обсязі, ми робили капітальні ремонти приміщень та закуповували сучасне обладнання. Гарантовано оплачуватися Національною службою здоров'я будуть наступні випадки: невідкладна допомога, гострий мозковий інсульт, інфаркт міокарда, пологи, неонатальна та паліативна допомоги. Зараз обговорюється, як буде відбуватися оплата інших випадків - службою здоров'я або ж з місцевого бюджету.

  - Як у Вас складається взаємодія з сільськими ФАПами?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Я сподіваюся, що співпраця з центрами первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району і надалі буде складатися успішно. Від сімейного лікаря багато залежить: перший "золотий" час для розпізнання хвороб належить медикам первинної допомоги. Тому, від того, коли лікар розпізнає гострі захворювання такі, як інфаркт міокарда, інсульт, і направить пацієнта до нас, залежить подальший стан і життя людини. Наша співпраця з сімейними лікарями як раз і полягає в тому, що до нас, за необхідності, направляють пацієнтів на обстеження, лабораторні аналізи та лікування.

  - Чи існує співпраця між районною лікарнею й Визирською громадою?

В нас вже є досвід співпраці з Красносільською об'єднаної громадою, а тепер будується взаємодія і з Визирською ОТГ. Вже проведені наради з метою пояснити, куди будуть направлятися кошти, які вони виділять на медицину. І керівництву, і населенню важливо розуміти, як витрачаються гроші на вторинну ланку медицини. Йшлося про те, що буде проводитися закупівля ліків, медичних матеріалів для надання необхідної допомоги жителям Визирської громади. У цій сфері громадою буде здійснюватися контроль, і ми будемо звітувати перед нею за використання цих коштів. Ми передбачимо закупівлю для Визирської громади лікарських препаратів, медикаментів, в тому числі й для амбулаторної медичної допомоги. Ці кошти будуть розподілятися на проведення операцій, протезування та інші послуги.

  - Жителі громади зможуть і надалі звертатися за допомогою в Лиманську районну лікарню?

Власне, можливість отримувати безкоштовну медичну допомогу в цій лікарні у жителів громади була й раніше, оскільки виділялися кошти на лікування всього населення району. Надалі, для жителів Визирської ОТГ будуть окремо закуповуватися ліки й оплачуватися всі види медичних послуг.
Друк
Виклики в Лиманському районі разом з колегами обслуговує й очільник 9-ї підстанції швидкої12:32
06 кві
Микола Голубятников: щоб впоратися з коронавірусом, потрібна громадянська самоорганізація12:01
06 кві
Платформа TradeLens допомагає потужностям ТІС підключатися до інновацій10:00
06 кві
У Доброславі проводять благоустрій останньої частини парку Слави та дезінфікують територію селища (фото)12:00
04 кві
Група терміналів ТІС вже перерахувала в національний фонд боротьби з коронавірусом майже 33 млн грн11:00
04 кві
У Крижанівській сільраді волонтери розносять продуктові замовлення соціально незахищеним верствам населення (фото)10:00
04 кві
Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)17:06
03 кві
Лиманський район: представники ринків та магазинів дотримуються усіх епідемічних норм (фото)15:28
03 кві
У період карантину співробітники ТІСу захищені згідно з усіма вимогами13:16
03 кві
Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"12:00
03 кві
ЄС допоможе Україні у боротьбі проти коронавірусу11:00
03 кві
Микола Голубятников: вантажі, що прямують до України, цілком безпечні10:00
03 кві
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
Визирська ОТГ: жителі села Порт та Визирка отримали продукти першої необхідності від "Команди розвитку" (фото)12:00
01 кві
У селі Першотравневе Визирської сільради підтримують найбільш незахищені версти населення (фото)11:00
01 кві
У Любополі служба порятунку та інші відомства продовжують нагадувати жителям про небезпеку COVID-19 (фото)10:00
01 кві
TOP