» » Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

  - Чи вплинула якось зміна статусу з головного лікаря на директора на Вашу роботу?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Що стосується функцій і обов'язків, ні для мене, ні для колективу нічого не змінилося. Ми надаємо той же обсяг медичних послуг і кваліфікованої допомоги, як і раніше. Згідно з класифікатором професій, змінилася назва посади. У всіх установах України та Одеської області, в тому числі, відбувається такий процес під час переходу в комунальні некомерційні підприємства. До того ж автономізація підприємства є обов'язковою умовою для підписання договору з Національною службою здоров'я України.

  - У процесі реформування у 2020 році почнуться зміни у лікарнях районного рівня?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Триває реформа первинного рівня медицини, а з 1 квітня 2020 відбудеться реформа другої й третьої ланки. У зв'язку з цим з 11 вересня рішенням районної ради наша лікарня стала некомерційним підприємством з метою укладення договору з Національною службою здоров'я України.

  - Що означає реформа для пацієнтів?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Обсяг медичних послуг не зміниться. Однак, після підписання договору лікарнею, у населення з'явиться можливість отримувати медичні послуги на безоплатній основі. Якщо до цього пацієнтам доводилося близько 50% ліків купувати самостійно, то надалі кожен пролікований випадок буде оплачуватися службою здоров'я. Наша лікарня готувалася до реформи з 2018 року. Для того, щоб пацієнти мали можливість отримувати кваліфіковану допомогу в повному обсязі, ми робили капітальні ремонти приміщень та закуповували сучасне обладнання. Гарантовано оплачуватися Національною службою здоров'я будуть наступні випадки: невідкладна допомога, гострий мозковий інсульт, інфаркт міокарда, пологи, неонатальна та паліативна допомоги. Зараз обговорюється, як буде відбуватися оплата інших випадків - службою здоров'я або ж з місцевого бюджету.

  - Як у Вас складається взаємодія з сільськими ФАПами?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Я сподіваюся, що співпраця з центрами первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району і надалі буде складатися успішно. Від сімейного лікаря багато залежить: перший "золотий" час для розпізнання хвороб належить медикам первинної допомоги. Тому, від того, коли лікар розпізнає гострі захворювання такі, як інфаркт міокарда, інсульт, і направить пацієнта до нас, залежить подальший стан і життя людини. Наша співпраця з сімейними лікарями як раз і полягає в тому, що до нас, за необхідності, направляють пацієнтів на обстеження, лабораторні аналізи та лікування.

  - Чи існує співпраця між районною лікарнею й Визирською громадою?

В нас вже є досвід співпраці з Красносільською об'єднаної громадою, а тепер будується взаємодія і з Визирською ОТГ. Вже проведені наради з метою пояснити, куди будуть направлятися кошти, які вони виділять на медицину. І керівництву, і населенню важливо розуміти, як витрачаються гроші на вторинну ланку медицини. Йшлося про те, що буде проводитися закупівля ліків, медичних матеріалів для надання необхідної допомоги жителям Визирської громади. У цій сфері громадою буде здійснюватися контроль, і ми будемо звітувати перед нею за використання цих коштів. Ми передбачимо закупівлю для Визирської громади лікарських препаратів, медикаментів, в тому числі й для амбулаторної медичної допомоги. Ці кошти будуть розподілятися на проведення операцій, протезування та інші послуги.

  - Жителі громади зможуть і надалі звертатися за допомогою в Лиманську районну лікарню?

Власне, можливість отримувати безкоштовну медичну допомогу в цій лікарні у жителів громади була й раніше, оскільки виділялися кошти на лікування всього населення району. Надалі, для жителів Визирської ОТГ будуть окремо закуповуватися ліки й оплачуватися всі види медичних послуг.
Друк
Представники ОСББ Красносільської ОТГ обговорили енергоефективні заходи зі спеціалістами розвитку громад11:00
24 січ
"Єдина країна - наша Україна": діти й дорослі Визирської громади відзначили День соборності (фото)10:00
24 січ
До Дня соборності України нагородили видатних професіоналів Одещини (фото)14:24
23 січ
Доброслав відзначив День соборності України, віддавши данину пам'яті героям13:33
23 січ
"Соціальна громада": пілотний проєкт буде поширений в ОТГ всієї країни12:00
23 січ
Крижанівський ЦНАП налагоджує взаємодію з законодавчими органами влади (фото)11:05
23 січ
Профілактика пожежної безпеки: до Першотравневого дитячого садка завітали пожежні (фото)10:00
23 січ
Взявшись за руки у "Ланцюжку єдності", Визирська громада відзначила День соборності України (фото)15:16
22 січ
На апаратній нараді Лиманської райдержадміністрації обговорили роботу у сфері освіти14:00
22 січ
Виробництво аміаку на "Одеському припортовому заводі" скоротилося в п'ять разів13:00
22 січ
"Муніципальна варта" Южного бореться з порушниками чистоти: складено 37 приписів (фото)12:00
22 січ
Ігор Ландер: "Я прагну створювати роботи, які змушують трохи подумати, де сенс не лежить на поверхні"11:00
22 січ
У Южному незвичайно відзначили Хрещення Господнє (фото)10:00
22 січ
У селищі Доброслав підбили підсумки 2019 року (фото)15:00
21 січ
Досвід Визирської громади - на перших шпальтах газети Верховної Ради (фото)14:19
21 січ
Жителі Визирки знову подорожують: цього разу відвідали Музкомедію (фото)13:00
21 січ
В Южному визначили, хто буде отримувати стипендію від мера міста12:00
21 січ
Пожежну частину "ТІС" поповнили новою сучасною машиною (відео)11:00
21 січ
У НВК імені В’ячеслава Чорновола в Южному розпочався фестиваль вертепів (фото)10:00
21 січ
Міністерство розвитку громад і територій розглянуло перспективний план Одеської області (фото)16:49
20 січ
У селі Визирка нагородили переможців конкурсу "Найкраще святкове оформлення садиби" (фото, відео)15:30
20 січ
Регіональний центр економічних досліджень склав рейтинг кращих громад15:00
20 січ
Капітальне розширення: Визирська сільрада планує збільшити територію дитячого садочка "Пролісок" (фото)14:16
20 січ
Віталій Кутателадзе: "У Визирській громаді є потенціал, який потрібно використовувати"12:00
20 січ
Порт "Південний": катеру "Арктур" виповнилося 30 рокі11:00
20 січ
TOP