Архів
Червень 2024 (26)
Травень 2024 (64)
Квітень 2024 (56)
Березень 2024 (47)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (36)
ЛАН » Головні події дня » Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

Тетяна Таран: "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі"

  - Чи вплинула якось зміна статусу з головного лікаря на директора на Вашу роботу?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Що стосується функцій і обов'язків, ні для мене, ні для колективу нічого не змінилося. Ми надаємо той же обсяг медичних послуг і кваліфікованої допомоги, як і раніше. Згідно з класифікатором професій, змінилася назва посади. У всіх установах України та Одеської області, в тому числі, відбувається такий процес під час переходу в комунальні некомерційні підприємства. До того ж автономізація підприємства є обов'язковою умовою для підписання договору з Національною службою здоров'я України.

  - У процесі реформування у 2020 році почнуться зміни у лікарнях районного рівня?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Триває реформа первинного рівня медицини, а з 1 квітня 2020 відбудеться реформа другої й третьої ланки. У зв'язку з цим з 11 вересня рішенням районної ради наша лікарня стала некомерційним підприємством з метою укладення договору з Національною службою здоров'я України.

  - Що означає реформа для пацієнтів?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Обсяг медичних послуг не зміниться. Однак, після підписання договору лікарнею, у населення з'явиться можливість отримувати медичні послуги на безоплатній основі. Якщо до цього пацієнтам доводилося близько 50% ліків купувати самостійно, то надалі кожен пролікований випадок буде оплачуватися службою здоров'я. Наша лікарня готувалася до реформи з 2018 року. Для того, щоб пацієнти мали можливість отримувати кваліфіковану допомогу в повному обсязі, ми робили капітальні ремонти приміщень та закуповували сучасне обладнання. Гарантовано оплачуватися Національною службою здоров'я будуть наступні випадки: невідкладна допомога, гострий мозковий інсульт, інфаркт міокарда, пологи, неонатальна та паліативна допомоги. Зараз обговорюється, як буде відбуватися оплата інших випадків - службою здоров'я або ж з місцевого бюджету.

  - Як у Вас складається взаємодія з сільськими ФАПами?Тетяна Таран : "У населення з'явиться можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі на безоплатній основі".

Я сподіваюся, що співпраця з центрами первинної медико-санітарної допомоги Лиманського району і надалі буде складатися успішно. Від сімейного лікаря багато залежить: перший "золотий" час для розпізнання хвороб належить медикам первинної допомоги. Тому, від того, коли лікар розпізнає гострі захворювання такі, як інфаркт міокарда, інсульт, і направить пацієнта до нас, залежить подальший стан і життя людини. Наша співпраця з сімейними лікарями як раз і полягає в тому, що до нас, за необхідності, направляють пацієнтів на обстеження, лабораторні аналізи та лікування.

  - Чи існує співпраця між районною лікарнею й Визирською громадою?

В нас вже є досвід співпраці з Красносільською об'єднаної громадою, а тепер будується взаємодія і з Визирською ОТГ. Вже проведені наради з метою пояснити, куди будуть направлятися кошти, які вони виділять на медицину. І керівництву, і населенню важливо розуміти, як витрачаються гроші на вторинну ланку медицини. Йшлося про те, що буде проводитися закупівля ліків, медичних матеріалів для надання необхідної допомоги жителям Визирської громади. У цій сфері громадою буде здійснюватися контроль, і ми будемо звітувати перед нею за використання цих коштів. Ми передбачимо закупівлю для Визирської громади лікарських препаратів, медикаментів, в тому числі й для амбулаторної медичної допомоги. Ці кошти будуть розподілятися на проведення операцій, протезування та інші послуги.

  - Жителі громади зможуть і надалі звертатися за допомогою в Лиманську районну лікарню?

Власне, можливість отримувати безкоштовну медичну допомогу в цій лікарні у жителів громади була й раніше, оскільки виділялися кошти на лікування всього населення району. Надалі, для жителів Визирської ОТГ будуть окремо закуповуватися ліки й оплачуватися всі види медичних послуг.
Друк
У Визирській СТГ скоротили споживання електроенергії (відео)08:46
18 чер
21 червня у Калинівці заплановано відключення електропостачання13:13
17 чер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» проклали доріжку до укриття (відео)10:37
17 чер
У Визирській громаді заощаджують електроенергію (фото)08:52
17 чер
У селах Визирської СТГ 17 червня заплановано відключення електропостачання16:22
14 чер
Валентина Харламбова: про реформу закладів освіти у Визирській громаді (відео)12:20
14 чер
У Визирському ЗДО «Пролісок» підбили підсумки двадцятирічної роботи (відео)09:48
14 чер
Визирський дитсадок «Пролісок» відзначив 20-річчя (фото)10:10
13 чер
Мешканці Визирської громади передають комунальникам саджанці рослин для благоустрою (фото)10:52
11 чер
Для комунальників Визирської СТГ закупили літній спецодяг (відео)09:25
11 чер
На 13 та 14 червня у двох селах Визирської СТГ заплановані відключення електропостачання15:34
10 чер
У Визирському ЦНАПі відбудеться прийом громадян з пенсійних питань15:15
10 чер
Мешканець Кінного передає саджанці рослин комунальникам Визирської СТГ (відео)12:00
10 чер
Комунальники Визирської громади отримали нову літню форму (фото)10:00
10 чер
У Визирці відбулося засідання позачергової сесії (фото)16:58
07 чер
У Першотравневому ліцеї прозвітували про реалізацію Стратегії розвитку закладу за 2023/2024 навчальний рік (фото)08:18
07 чер
У Визирській громаді провели акцію «Голоси дітей» (фото)18:11
05 чер
На базі Першотравневого ліцею почав роботу літній табір «Веселка»17:29
05 чер
Визирська громада презентувала своє бачення територіального розвитку (фото)16:50
05 чер
Учні Визирського та Першотравневого ліцеїв відвідали засідання виконкому Визирської сільради (відео)08:23
05 чер
Захищаючи Батьківщину загинув мешканець Визирки Іван Лущик17:44
04 чер
У Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (фото)12:00
04 чер
Учнів Визирського та Першотравневого ліцеїв запросили на екскурсію до Визирської сільради (фото)11:00
04 чер
Як працює ЦНСП Визирської громади під час війни (відео)08:07
04 чер
Члени виконкому Визирської сільради провели засідання (відео)12:00
03 чер
TOP