- Що змінилося за останній час у Визирському будинку культури?
У нас зробили ремонт, в актовий зал закуплені нові крісла, відремонтована сцена, зробили нову завісу й куліси, відремонтовані санвузли, також планується ремонт фоє. Наш Будинок культури практично повністю облаштований. Тепер, напевно, нам потрібно розширюватися, оскільки колективів багато. Може бути, в майбутньому доведеться навіть добудовувати другий поверх.
- Чи пов'язана необхідність розширення будівлі Будинку культури з успішним розвитком Визирської ОТГ?
Визирська громада активно розвивається. Культура у нас на високому рівні. Роботу Будинку культури фінансує Визирська сільська рада. Велику допомогу надають нам депутат Одеської облради Олег Кутателадзе і депутат Лиманського районної ради від Визирки Віталій Кутателадзе.
Завдяки їхній підтримці, а також підприємства "ТІС" та благодійного фонду ім. О. Ставніцера, ми організовуємо концерти за участю професійних артистів.
В результаті об'єднання в громаду, до нас перейшло дев'ять сильних творчих колективів з Лиманського району: два духових оркестри - "Першотравневі гусари", якому в цьому році виповнюється 45 років, й наш духовий оркестр "Визирські сурми". У нас є колектив зі званням Народного - "Визирчанка" і Народний дівочий ансамбль "Райдуга" під керівництвом Галини Чебан, танцювальний колектив "Орхідея", під керівництвом Алли Коновалової. Наше село дуже співуче: у нас багато грають і співають. Наші вокалісти - Катерина Уколова, Вікторія Бідна, Крістіна Костенко, Владлена Стоянова, без яких не проходить жодне визирське свято. Робота у нас насичена: починаємо о сьомій ранку і часом зайняті до пізнього вечора, приходимо на репетиції в неробочий час, щоб не заважати один одному. Зазвичай, якщо колективи Визирського будинку культури беруть участь в будь-яких конкурсах, то найчастіше вони повертаються з призовими місцями або гран-прі.
- У колективів Будинку культури є можливість не тільки займатися, а й демонструвати свою творчість на конкурсах і концертах?
Завдяки фінансовій підтримці Визирської сільської ради та депутатського корпусу, а також благодійним внескам, у нас є можливість виїжджати на конкурси, фестивалі, концерти й показувати таланти наших колективів - нам забезпечують і транспорт, і костюми. А з об'єднанням в ОТГ, я думаю, ми будемо виїжджати ще частіше і прославляти Визирську громаду, адже у нас тепер майже 600 учасників художньої самодіяльності.
- Таке насичене життя Будинку культури швидше виняток з правил?
Ми були на районному конкурсі "Мелодії над Тилігулом", де взяли призове місце, відразу через тиждень на конкурсі "Вертикаль" районного масштабу наш танцювальний колектив посів перше місце. Тоді один із присутніх сказав: "Вічно Визирка приїжджає і забирає призові місця". Ми наполегливо працюємо, і результати цієї праці видно. Всі, хто працюють в Будинку культури, люблять свою роботу, і нам завжди хочеться чогось нового, чимось здивувати глядача.
- Які події запам'яталися Вам в році, що минає?
Будинок культури працює згідно з планом, затвердженим Визирської сільською радою. Без конкурсів і виїздів там 34 заходи. Наша діяльність регламентується Планом розвитку культури в громаді, в якому передбачені кошти на кожен захід. Якщо нам не вистачає цих коштів, сільська рада зазвичай йде нам назустріч і додатково допомагає в реалізації творчих ідей і задумів. Серед пам'ятних виступів і свят був квест до Дня закоханих "Побудуймо мрію". До нас приїхала молодь з Першотравневого та Любопіля, ми зробили дві загальні команди хлопців і дівчат від усіх сіл - було дуже цікаво, адже в кожній команді були жителі різних сіл громади.
Дуже добре пройшов захід "Панянка-вишиванка". Пісня і музика завжди об'єднують людей. На високому рівні також пройшов День села Визирка і вже традиційний конкурс тематичних костюмів, який в цьому році був організований в ретро-стилі.
- З якими установами співпрацює Будинок культури?
Ми в Визирці всі, як одна сім'я, один одного підтримуємо. Будинок культури тісно взаємодіє з дитячим садком, школою, сільською радою та церквою. До речі, представники від храмів району беруть участь в щорічному конкурсі колядок. Один рік їздили в южненську церкву, а в цьому році вже в нашому Будинку культури проводився конкурс колядок. Приїжджав на нього і Владика Діодор.
- Які заходи заплановані на наступний рік?
Крім деяких доповнень, які з'явилися в плані роботи Будинку культури, буде також тепер і нове свято - День громади, яке проведуть вперше. А найближчим часом заплановано святкування Дня святого Миколая. Віталій Кутателадзе завжди допомагає з організацією свят для дітей. Вся Визирка на новорічні свята світиться яскравими різнобарвними гірляндами, оскільки Віталій Олегович ініціював проведення і щорічно надає призи для переможців конкурсу на краще новорічне оформлення садиби. Дуже багато людей приймають в цьому змаганні участь, і з кожним роком їх стає все більше.
Ми будуємо в нашій Визирці по-справжньому європейське село. Я впевнена, що у нашої громади є велике майбутнє.