- Валентина Дмитрівна, Сичавка у 2020 році буде ще жити коштом свого бюджету. Які проблеми вирішуватимуться в першу чергу?
Першочергові проблеми - забезпечення водопостачання влітку і вивезення сміття. Підприємство, з яким в нас було укладено договір на п'ять років, припинило свою роботу напередодні Нового року. Нам потрібно провести новий тендер і включити у нього село Кошари. Питань безліч, самостійно будемо займатися капітальним ремонтом наших доріг, вуличним освітленням, благоустроєм. Гостро стоїть проблема з межами населеного пункту: наше багатство - наша рекреаційна зона, яку ми сподіваємося розвивати, проте самостійно вирішити цю проблему ми не в змозі. Проте ми будемо наполегливо працювати над тим, щоб межі сільради були оформлені, і робити все, щоб досягти високого рівня розвитку рекреаційної зони.
- Сичавка має значний курортний потенціал?
Ми прийшли до Визирської громади не бідними родичами, а з "приданим" - великою і перспективною рекреаційною зоною. Ми повинні зробити все можливе, щоб до нас приїжджали відпочивальники з усієї України.
- 2020 рік - час виборів, що він може принести Сичавці?
Від нашої сільської ради має бути чотири або п'ять представників серед 26 депутатів Визирської громади. Важливо враховувати те, що якби ми об'єдналися з Южним, від нашого села був би один депутат, якому навряд чи вдалося б щось зробити. Водночас, що можуть п'ять депутатів серед 26? Але будуть депутати від різних населених пунктів: і від Любополю, і від Першотравневого, і від Визирки - все це села, і проблеми тут схожі. Вважаю, що нас підтримають у вирішенні нагальних проблем, депутати ж від Сичавки теж будуть підтримувати розвиток інших населених пунктів Визирської громади. Я розраховую на злагоджену роботу депутатського корпусу і сподіваюся на те, що все у нас в громаді буде добре. Ми довго йшли до того, щоб розвиваючись разом з іншими селами, забезпечити добробут жителям Сичавки й Кошар.
- Що на Вашу думку потрібно робити, щоб в цих селах стало жити краще?
На жаль, не буває так, щоб всім і відразу було добре. Але, щоб відстоювати інтереси Сичавки, в громаді працюватимуть наші депутати, староста, який увійде до виконавчого комітету Визирської сільської ради та активісти нашого села.
- Як Ви оцінюєте стан освітніх установ Сичавки?
У нас є чудовий дитячий садочок, який вже заповнений - багато людей, навіть з Южного, бажають, щоб їхні діти сюди ходили. Зараз його відвідують 110 дітей. Сичавська школа також активно працює. Вона розрахована на 260 учнів, але поки не заповнена. У школі прекрасний викладацький колектив, вона забезпечена всіма необхідними матеріалами. Директор школи написала клопотання до сільської ради на виділення суми в розмірі 200 тисяч гривень на харчування учнів у школі. Я вважаю, що депутати це рішення підтримають, адже діти - наше майбутнє. Для дозвілля в нас є Будинок культури. У 2010 році там було проведено ремонт. У ньому постійно проводяться концерти, є тут і бібліотека для дітей та дорослих. А при ній діє літературний клуб, в якому проводять зустрічі з чудовими людьми. В нас є свої талановиті місцеві поети та письменники.
- Що б Ви побажали жителям громади?
Бажаю всім міцного здоров'я, нехай Божа благодать не покидає вас та ваші домівки. Будьте терпимими й добрими, і най всі ваші задуми у 2020 році повністю здійсняться.
За матеріалами "ТІС-ТВ".