У селі Любопіль Лиманського району майже у кожному дворі стоять вулики.
Серед любителів-бджолярів Любополя є й відомі особи.
В авторській збірці "Золотокрилі ранки", Надія Мовчан-Карпусь у своїх поетичних мініатюрах пише:
Затихли бджоли.
Мені це якось дивно. Мені не звично.
І боляче, і сумно… Мабуть, зимою пахне.
Гірчато пахне над степом мед гречаний -
З білого - чорний, терпкий, п’янкий, солодкий,
Як доля мого краю.
Пасіка і годує, і надихає на творчість, а ще робота на пасіці прекрасний засіб від депресії.
Наразі на пасіці чоловіка живе 25 сімей бджіл. Так медове хобі переросло у невеличкий бізнес, який фахівець із землеустрою далі розвивати не поспішає. Догляд за великою пасікою вимагає багато часу, а його немає, бо є робота.
У Олексія Лиманова дві вищі освіти. Тому своє захоплення бджолярством він почав з практичних занять зі своїм наставником-бджолярем, а потім вже самостійно став вивчати цю науку: читав книги, багато інформації черпнув з інтернету, багато уроків подивився в YouTube. Каже, так ніби все знаєш, але щороку обов'язково дізнаєшся про щось нове. Зараз він вже і маток розводить, і підщепи сімей продає, мед качає двічі у сезон, в асортименті в нього і мед травневий й соняшниковий.
Це тому, що сьогодні для бджолярів є неабиякою проблемою, як забезпечити своїх бджіл медоносними рослинами, які в минулі посушливі роки вже не так рясно покривали луки прибережних лиманських сіл. Але при цьому у Любополі мед можна купити у багатьох господарів. Ціни тут на третину нижчі, ніж в Одесі.
Відомо що мед поліпшує обмін речовин, стимулює травлення, посилює імунітет, допомагає при запаленнях та знімає стрес. А ще - послаблює віруси. Під час пандемії це, безумовно, не ліки, але справжній концентрат користі, що надає необхідну енергію на боротьбу з вірусами. Але головне, що продукт цей натуральний, корисний, ароматний, він завжди й енергії додає, і доброго настрою.
Авторка: Катерина Гончар.