Професія електромонтера точно чоловіча. Рідко зустрінеш серед її представників жінку - сучасну і красиву. З 1-го класу Ліана Макар захоплювалася танцями. У дівчинки була мрія зробити танці своєю професією. Але батьки, залізничники, направили її по своїх стопах. Сім'я жила в місті Роздільна, це великий залізничний вузол, тому все життя городян була пов'язана із залізницею. "Залізна колія" вивела дівчину до навчального закладу, а потім і місцем майбутньої роботи. У 2003 році вона вступила до Одеського технікуму залізничного транспорту (з 2012 року - Одеський коледж транспортних технологій), де був відкритий новий факультет "Монтаж, обслуговування та ремонт автоматизованих систем керування рухом на залізничному транспорті".
У неї 10 років стажу на залізниці: працювала в ШЧ-1 (дослівно: шнуровий чиновник - прим. ред.) На Одеській дистанції сигналізації та зв'язку, на РТД (ремонтно-технічній ділянці - прим. ред.) СЦБ, потім в групі техдокументації, доросла до інженера. Протягом останніх семи років була змінним інженером дистанції - це диспетчер зв'язку, в обов'язки якого входить оперативний контроль роботи всіх пристроїв СЦБ і зв'язку в межах всього підприємства, а також організація оперативного усунення пошкоджень в роботі пристроїв в разі їх виникнення.
Коли в родині Ліани з'явилася дитина, вони переїхали в Южне, а куди тут йти працювати, як не в ТІС? Чоловік теж залізничник і трудиться в цій компанії. Зараз Ліана Макар працює на ремонтно-технологічній ділянці СЦБ (РТД СЦБ) (раніше він називався КВП СЦБ - контрольно-вимірювальні прилади та автоматика СЦБ). З нею в цеху трудяться ще двоє хлопців. Їх завдання - перевірка параметрів приладів СЦБ і, при необхідності, ремонт та регулювання параметрів. Прилади СЦБ - це блоки, реле, які забезпечують безпеку руху поїздів. Ці прилади електромонтери перевіряють з певною періодичністю на вимірювальному стенді, а якщо виявляють неполадки - усувають їх.
Є у неї й хобі: Ліана займається ZUMBA (танцювальна фітнес-програма). Зізнається, крім усього іншого, захоплення спортивними танцями дає можливість періодично дозволити собі "солодке життя".
За матеріалами газети "Наш TIS" №2 від лютого 2020 року.