Україна вийшла на так зване плато - коли протягом 18 днів по досягненню піку захворюваності й кілька днів поспіль кількість хворих фіксується на одному рівні. За повідомленнями МОЗ, в країні щоденна фіксація хворих - 350-500 осіб.
Але це не означає скасування карантинних обмежень, підкреслив посадовець в прямому ефірі "Українського радіо". Також він повідомив, що 4 травня Всесвітня організація охорони здоров'я продовжила режим пандемії та всесвітнього карантину на два місяці, і прем'єр припускає, що в Україні це рішення теж буде прийнято. Правда, якщо не буде нових сплесків захворювання, і з урахуванням введення поетапних послаблень обмежувальних заходів.
Денис Шмигаль нагадав, що 4 травня КМУ дозволив планові операції в клініках, якщо мова йде про життєві показання (онкологія, кардіологія тощо). Друге рішення, прийняте в цей день - відкрити з 11 травня доступ до парків, скверів, рекреаційних зон, а також частина об'єктів індустрії краси.
Дозволені тренування професійних спортсменів. Відкриються і все непродуктові магазини, крім тих зон в торгових центрах, що збирають масові скупчення людей (розважальні, спортивні дитячі зони відпочинку, кінотеатри тощо). Всього вихід з карантину передбачає п'ять етапів, додав глава відомства.
Він подякував українцям за відповідальність та дисциплінованість під час карантину, зазначивши, що це сприяло проходженню гострої фази пандемії з мінімальним збитком. Також подяка в ефірі отримали представники бізнесу, завдяки яким оснащені опорні лікарні та захищений медперсонал.
Нагадаємо, в Одеському регіоні оперативний штаб по боротьбі з коронавірусом був створений в середині березня, після зустрічі представників бізнесу з президентом. Очолив штаб генеральний директор ТІС Андрій Ставніцер.