В березні Верховна Рада прийняла закон, який забороняє нараховувати пеню та штрафи за несплату комунальних послуг в період карантину й наступних 30 днів після його скасування. У цей відрізок часу заборонено припиняти надання послуг громадянам навіть у разі несплати платежів або їх затримки. І все ж мешканці села Любопіль, що є не самим заможним із сіл Визирської ОТГ, як тільки офіційно почалися прийоми громадян в старостаті, один за одним потягнулися оплачувати за спожиту воду.
Наприклад, Олексій Тарасенко житель села Любопіль, при першій нагоді гасить заборгованість за водопостачання, яка утворилася в період карантину. Каже, були фінансові труднощі, але взагалі треба платити вчасно.
Така свідомість жителів сіл Любопіль та Ранжеве, результат роботи колишнього сільського голови, а тепер виконуючого обов'язки старости Любопільського старостинського округу Олександра Рембача. Річ у тім, що в цих селах вода у будинки жителів надходить з артезіанських свердловин. Своєчасна сплата гарантує, що сільрада вчасно сплатить за спожиту на свердловинах електрику, та обленерго її не відключить за борги. У сільради з маленьким бюджетом інших варіантів не було, та люди це усвідомлювали. Сьогодні водопостачання в селі Визирка та Воронівка забезпечено потужностями підприємства "Інфоксводоканал". Є домогосподарства, які оплачують водоканалу безпосередньо, є ті, хто через договір місцевого комунального підприємства "Визирське джерело". Сьогодні на території 11 сіл Визирської сільради працює 20 артезіанських свердловин. До створення ОТГ у кожної сільради був свій тариф на послуги водопостачання. Тепер тариф єдиний для всіх. За воду з артезіанських свердловин житель села платить 13,10 грн/м3. Ті, хто користуються послугами "Інфоксводоканалу" платять за куб спожитої води 12,53 грн.
Він підкреслив, що своєчасна сплата за послуги з водопостачання дасть можливість комунальному підприємству "Визирське джерело" оперативно проводити роботи з ремонту та обслуговування систем для безперебійної подачі води місцевим споживачам. Працівники підприємства вчасно отримають зарплатню, а штат його співробітників буде збережено у повному обсязі. У період карантину, робітників комунального підприємства можна було щодня бачити за обробкою громадських зон та доріг сіл громади дезінфікуючими засобами.
Авторка: Катерина Гончар.