У селі Курісове знаходиться найбільший в Одеській області та єдиний у своєму роді в сільській місцевості Петрівський аграрний коледж. Отримати європейську освіту тепер можна, не виїжджаючи з рідного краю. 2020 рік є для коледжу знаменним, адже в цьому році навчальному закладу виповнюється 100 років з моменту його заснування. 100 років як стіни коледжу наповнені безцінними знаннями, вдячними студентами та досвідченими викладачами.
Навчальний заклад має сторічну історію. Тут готують фахівців аграрного виробництва з п’яти спеціальностей, три з них мають і заочну форму навчання. Нині колектив нараховує понад 600 осіб, це студенти, викладачі та працівники, які забезпечують освітній процес, - Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.
Керівництво та викладачі Петрівського аграрного коледжу мають великий педагогічний досвід та практичні знання, якими залюбки діляться зі своїми студентами. Тут проводять підготовку спеціалістів для аграрного сектору за такими спеціальностями: "Агрономія", "Агроінженерія", "Ветеринарна медицина", "Геодезія та землеустрій" і "Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва".
У коледжі для проведення лабораторно-практичних занять, навчальних практик є своє навчально-дослідницьке господарство, яке поєднує у собі машинний двір, авто- та трактородром, навчальну майстерню, земельні ділянки та колекційне поле, є й майданчик для початкового навчання управлінню транспортними засобами, геодезичний полігон, навчальна ферма та клініка ветеринарної медицини, - Людмила Стоянова, заступниця директора з навчальної роботи Петрівського аграрного коледжу.
Студенти можуть проходити практичні заняття у наших лабораторіях з технології виробництва продукції рослинництва і в лабораторіях ботаніки та агрохімії. Також, навчальна практика у нас проходить на базі колекційно-дослідницького поля. Там є ділянки, де студенти разом з викладачами проводять досліди, висаджують та висівають культури різних груп, - Яна Білова, голова циклової комісії агрономічних дисциплін.
Аграрний сектор - є рушійною силою економіки нашої країни. Розвиток цієї галузі потребуватиме у майбутньому висококваліфікованих фахівців з різних спеціальностей. Фахівці з ветеринарної медицини також дуже потрібні скрізь і всюди: як у сільській місцевості, тут вони завжди в пошані, потребують їх також у містах та селищах. За цією спеціальністю студенти коледжу вивчають анатомію та фізіологію тварин, лікарську справу, профілактику та дезінфекцію. Отже, вибір робочих місць з дипломом, який ви отримаєте у Петрівському аграрному коледжі, дійсно великий, - Немазенко Наталія, голова циклової комісії ветеринарних дисциплін.
Аграрні спеціальності сьогодні як ніколи актуальні. Саме наш навчальний заклад займається випуском спеціалістів аграрного напрямку. Спеціальність "Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва" поєднує в собі виробництво та перероблювання продукції. Я запрошую на навчання, як на денну, так і на заочну форму до нашого коледжу, - Галина Андріященко, голова циклової комісії технологічних дисциплін.
Розвиток агросектору неможливий також без спеціальної техніки та приладдя, використання якої потребує відповідних фахівців з ремонту та обслуговування. Таких спеціалістів теж готує Петрівський аграрний коледж.
Професія агроінженера для тих, хто любить техніку, будь-які механізми, мріє працювати з ними, ремонтувати, обслуговувати їх. Аби отримати цю професію в нашому навчальному закладі є все необхідне: обладнані лабораторії, кабінети для проведення теоретичних занять, авто- та трактородром, майстерня, - Галина Ніконенко, голова циклової комісії загальнотехнічних та спеціальних дисциплін, спеціальність "Агроінженерія".
У коледжі є ще одна дуже необхідна та завжди актуальна спеціальність - "Землевпорядник".
Землевпорядкування - це одна з найдавніших професій. Отримати професію землевпорядника можна в Петрівському аграрному коледжі, навчаючись на спеціальності "Геодезія та землеустрій", здобути кваліфікацію "Технік-землевпорядник" можливо як на денному, так й на заочному відділенні, - Ірина Біляєва, голова циклової комісії землевпорядних дисциплін.
До речі, студенти Петрівського аграрного коледжу мають можливість проходити практику у навчально-практичних центрах, на третьому курсі - в Аграрно-економічному коледжі Полтавського державного аграрного університету, а на четвертому курсі - у Новокаховському аграрному коледжі Таврійського державного аграрного університету.
Якщо казати за гуртожитки, то тут є всі умови й для побуту: електричні плити для приготування їжі, пральні машини, санвузли. Поруч з гуртожитком розташований великий стадіон, де студенти займаються спортом та беруть участь у різноманітних змаганнях. У коледжі є бібліотека та читальна зала з сучасним інтерактивним обладнанням, в тому числі для онлайн зв’язку, а також кабінет інформатики та комп’ютеризації. Працює їдальня. Студенти дуже вдячні за якісну освіту та гарний відпочинок, який їм надає коледж.
Студентське життя - дуже яскраве життя, тут багато чого позитивного відбувається. Викладачі привітні, багато конкурсів, ми виступаємо, мені подобається тут вчитися. Мені здається, що студентське життя - найкраще, - Крістіна Кокотайло, студентка 2-го курсу, спеціальність "Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва".
Окрім навчання, тут можна займатися тим, що тобі до душі: співати, читати вірші, займатися спортом, брати участь у різноманітних конкурсах, що проводяться щомісячно. Вчителі допомагають у цьому, - В’ячеслав Стрецкул, студент 4-го курсу, спеціальність "Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва".
Специфіка нашого навчального закладу полягає в тому, що знаходиться він у селі, де в окремому студентському містечку майже поруч проживають викладачі й студенти, то ж ми, звичайно, знаємо чимало про кожного студента, про події, що трапляються, надаємо, коли потрібно будь-яку допомогу, - Любов Андрощук, заступниця директора з виховної роботи Петрівського аграрного коледжу.
Завдяки викладачам та студентам територія Петрівського аграрного коледжу завжди доглянута, її оточує охайна паркова зона, навколо гарні сади та яскраві клумби. Природа тут дійсно зачаровує. Неподалік у низині протікає річка, а за нею розташований ліс, де ростуть гриби. Ідеальна місцевість для здорового та надихаючого дозвілля.
Телефони для довідок:
(068) 813-48-39 - приймальна комісія;
(096) 428-96-86 - Наталія Євгенівна Горобець, відповідальний секретар приймальної комісії.
Е-mail: [email protected].
Автор: Сергій Бяков.